Yılbaşı öncesi şiddetli tacirlerine gizlice bade ve duman operasyonu

Zonguldak’ta polis ekipleri yılbaşı öncesi kötü tacirlerine argıt vermedi. Yapılan operasyonlarda çok sayıda habersizce sigara ve ispirto ele geçirildi.

Edinilen bilgiye bakarak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Bölüm Müdürlüğü ekiplerince el genelinde andıran yılbaşı öncesi el yapımı düzme ve habersizce alkollü içki imalatı ve satışı ile duman ve duman mamulleri kaçakçılığın önlenmesine yönelik baskınlar düzenlendi. Çaycuma Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde ve Çaycuma İlçe Inanma Müdürlüğü ekipleriyle gelişigüzel iki ayrı adreste yapılan adli aramalarda haddinden fazla sayıda gizliden gizliye etil alkol ve esrar mamulleri ele geçirildi.

Baskınlarda 91 adet farklı markalarda gümrük kaçağı nargile tütünü, 13 üzerinde denetim pulu ve gramaj bilgisi sıfır vabeste torba içerisinde kıyılmış tütün, 37 bin 400 nüsha TAPDK bandrolleri kesilmiş naçiz makaron, 8 bin 640 skor içi dolgulu makaron, 5 skor bizatihi sigara sarma makinesi, 400 nüsha sigara mentolü, 563 adet kesilmiş esrar ve kötü mamullerine ilgili TAPDK bandrolü, 33 litre ahali yapımı ispirto yapım girmek amacıyla geçer not etanol ve 6 litre el yapımı votka diye niteleyerek tabir edilen alkollü içki ele geçirildi.

Yapılan aramalarda ele geçirilen suç ve suç unsurları ile ilgilendiren namına O. A. (45) ve H. A. (50) isimli şahıslara 5607 Az Kaçakçılıkla Uğraş Kanununa mugayeret suçundan keleş olarak adli prosedür yapıldı. Kaçakçılıkla mücadelenin kararlılıkla süreceği rapor edildi. – ZONGULDAK

Share: