Yıkılan binadan çıkarılan eski milletvekilinin yaptığı traktör ailesine konfirmasyon edilecek

Düzce’de yeniden olmak amacıyla yıkılan binanın bodrum katından çıkarılan ve 9. bölüm Bolu Mebus Abdülvahit Yöndem’in yaptığı traktör ailesine ulaştırılacak.

Akçakoca ilçesi Osmaniye Mahallesi Atatürk Caddesi’nde Yöndem ailesine ait çarkıt bire bir binanın baştan yapılmak için yıkılmasına karar verildi.

İnşaat firması çalışanları, ense katların yıkımını tamamladıktan sonraları binanın bodrum katında kâin ve 1950-1954 yıllarında milletvekilliği işleyen Bolu Saylav Abdülvahit Yöndem’in ahali yapımı traktörünü çakmak amacıyla düzentileme başlattı.

İş makinesine bağlanan traktör, hariç çıkarıldıktan sonradan kamyona yüklendi.

Traktörün, Yöndem ailesine tasdik edilmek için depoda bekletileceği öğrenildi.

9. dönüş mebus Abdülvahit Yöndem’in İstanbul’da kıpırdak oğlu Dinçer Yöndem, yaptığı açıklamada, “Vaktiyle babam bunu kendisi yaptı. Bahçelere ara sıra bu traktörle gidiyordu. O zamanlar bu traktörü depoya bıraktı ve o şekilde kaldı.” dedi.

Binanın yıkımını işleyen yüklenici İrfan Atıcı birlikte yıkım öncesinde kendilerine binanın bodrum katında traktör olduğu bilgisinin verildiğini söyledi.

Ev sahibi ailenin bozuk saylav Abdülvahit Yöndem’in yakınları olduğunu nâkil Atıcı,”Çarkıt saylav Abdülvahit Yöndem traktörü milletvekiliyken öz marifetiyle yapmış. O zamanki Cumhurbaşkanı Kerem Bayar’a afişe etmek üzere yapmış. Traktörü o ant bu evin altına saklamış.” ifadelerini kullandı.

Atıcı, traktörü ailenin belirteceği benzeri adrese bırakacaklarını kaydetti.

Share: