‘Yetkili servis’ oyunuyla vatandaşı dolandıran lağım döşemi çökertildi

İstanbul’da genel ağ üzerinden elektronik eşya yetkili servisi hizmeti verdiklerini argüman edip vatandaşların onarım edilecek eşyalarını çalarak kayıplara karışan 1’i avrat 5 can yakalandı. Kişiler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra adliyeye gönderme edildi.

İnternet üzerinden çıkışlı servis hizmeti verdiklerini tez ederek vatandaşların tamir edilecek beyaz zehir eşyalarını, televizyonlarını ve iklimleme cihazı kabilinden elektronik eşyalarını çalarak kayıplara karışan 1’i kadın 5 kişi, Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin fiziki ve teknik takibi sonucu yakalandı. Eşhas emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra adliyeye irsal edildi.

“Aradan 4 ay geçti, televizyonum gelmedi”

Mezun servis dolandırıcılarının mağdurlarından Erdal Tavşan, “Televizyonum bozuldu ve genel ağ üzerinden tıpkısı yetkili servis bularak irtibata geçtim. Adresimi verdim ve tıpkısı devir sonra gelerek tamirat için televizyonumu aldılar. 5 bin TL mülk istediler. Hesaplarına yatırdım. Ondan sonradan tıpkı süre ulaşmadık onlara. Daha sonra ulaştığımızda gereç gelmedi gibi bahaneler söylediler. Aradan 4 ay geçti. Ego de şikayette bulundum ve dolandırıcı oldukları ortaya daha çok” dedi.

Share: