“Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi” ile Yalova’da bin dikme toprakla buluştu

Bursa’bile Uludağ Canlılık’in fatura ve abonelik işlemlerinde geçer kağıtların doğaya baştan kazandırılması için başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi” kapsamında Yalova’nın Armutlu ilçesinde 1000 dikmelik orman oluşturuldu.

Yalova’nın Armutlu ilçesinde gerçekleştirilen fidan dikimi çalışmalarına Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat,Uludağ Cıvıltı Genel Müdürü Ulvi Erman Aytac, Uludağ Cümbüş çalışanları ve Yalova Orman Nahiye Müdürlüğü ortaklık sağladı.

Yeşil Inkılap Ormanları Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’nin Yalova’da üstelik gerçekleşti.

4 yıldır devam fail projeleriyle hizmet verdikleri 4 ilde ağaçlandırma çalışması yaptıklarını tamlayan Yüce Erman Aytac “Belde ile dost projelerin sürdürülebilir aynı dünya üzere önemi nazik. Şeriklik olarak katıksız kaynakları koruyarak, bugünü ve yarını elan yaşanabilir eylemek üzere akıntı ediyoruz. Yeşil Inkılap Ormanları Projemizde kağıt tüketimini dengelemek üzere yola çıktık. 2022 yılında proje hedefinde saha düz şehrimiz Yalova oldu ve burada bin ağaçlık bire bir ormanı henüz tabiat ile buluşturduk. Yapılış kendisine paydaşlarımız için yarattığımız derece, çevreye olan huysuz etkimizi bile genişlik örgen ıskat etmek konusunda oturmuş. Çevreye ve gelecek nesillere alın yük bilinciyle hayata geçirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarımızı bu kapsamda devam ettiriyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Fidan dikimi etkinliği katılımcıların anı fotoğrafı çekimiyle serencam buldu.

Share: