YDS/1 sonuçları açıklandı, yanıt kağıtları erişime açıldı

ÖSYM, YDS/1 sonuçlarını açıkladı. Karşılık kağıtları dahi erişime açıldı.

2021-YDS/1 Imtihan Sonuçları Açıklandı

18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Ecnebi Dil Bilgisi Düzem Tayin Sınavına (2021-YDS/1) ilgilendiren yorum işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 07 Mayıs 2021 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Etiket numaraları ve namzet şifreleri ile erişebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2021-YDS/1 Sınavı Yanıt Kağıtları ve Namzet Cevapları Erişime Açıldı

18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan 2021 Yabancı Gramer Düzem Tayin Sınavı (2021-YDS/1) adaylarının karşılık kağıtlarının görüntüleri ve karşılık kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin gözlükçü okuyucular yoluyla okunması sonucu elde edilen namzet cevapları ve soruların akilane cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve istimara sonuçlarını inceleyebilmeleri için ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 07 Mayıs 2021 tarihinde saat 11.15’ten itibaren 10 zaman süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Etiket Numaraları ve şifreleri ile methal yaptıktan bilahare ait sınavı ve “Karşılık Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçmece sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, yanıt kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların akla yatkın cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve karşılık anahtarının yayınlandığı format üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her istifham amacıyla açılan yeni pencerede soru kökünü, karşılık seçeneklerini ve sorunun makul cevabı ile ilişik soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve dalgalı diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam akıllıcasına, kusurlu ve abes karşılık sayıları ile birlikte tor puanları da gösterilmektedir.

Bu aplikasyon, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen husus doküman niteliği taşımaz. Gelişigüzel soy değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler asıl alınır.

Kamuoyuna nazikâne duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Share: