Yayımlanan üç öğretim yardımcısı alımının üçü bile kişiye özel araç içeriyor

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi vasıtasıyla zar edilen öğretim görevlisi kadroları tamamen zata mahsus koşullar içeriyor!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi vasıtasıyla 3 Kasım 2021 tarihinde ayrımlı alanlarda öğretim görevlisi ve asistan kadrosu car edilmiştir. Darülfünun eliyle car edilen üç öğretim görevlisi kadrosu tamamen kişiye özel ilan koşullar içermektedir.

yerine az daha dönüş müfrit bilim yapmamıza karşın üniversitelerin özellikle öğretim yardımcısı ilanlarında koyduğu şartlardaki gariplikler temas ahit anbean artmaktadır. Görselde görülebileceği için, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Seracılık programında “BOMBUS ARILARI ÜZERİNE ÇALIŞMALARI” tutmak üzere ağız ağıza mukannen aynı adayı tanımlayan şarta vadi vermiştir.

amma velakin, Turizm ve Gezi Hizmetleri programına başvuracak adaylarda ise ilişkin düz mezunlarına referans şansı verilmediği kabilinden “YUNANCA DİL BİLGİSİ SERTİFİKASI” Fizik Tedavisi ilanında ise “TENEFFÜS KASLARI ÜZERİNE ÇALIŞMA ŞARTI” ile “İLK YARDIM SERTİFİKASI” şartı aranmaktadır.

öğretim görevlisi atılmak üzere tezli faziletli lisansını bitirip ALES ve yabancı açar puanıyla kadroya duhul mücadelesi veren adayların önlerine üniversiteler eliyle sertifika ve kişiye özel çalışma alanı koyulması hakkaniyete sığmamaktadır. Mevzuatta ALES, yabancı vasıta, tezli yüksek lisans dışında tıpkısı şart aranılmamasına rağmen ilave namına bu tür şartların koyulması hile mahkemeleri gözetiminde sorun konusu edilmesi halinde mahkeme kararı yoluyla fek edilebilmektedir.

Bu çerçevede, atı kayran elan fazla Üsküdar’ı geçmeden üniversiteler tarafından kamu yararına ve hizmet gereklerine, akademik teamüllere ve etik hassasiyetlere akıllıca olmadan car edilen bu kadroların durdurulması üzere adımların atılması elzemdir.

Share: