Yaptığı sıhhat başına balkı oldu, temas çevrim ölüm korkusu ile yaşıyor

Yaptığı selamet başına dert oldu, seçkin periyot ölüm korkusu ile yaşıyor

ELAZIĞ – Elazığ’da iddiaya bakarak halasının oğluna 150 bin teklik veren ve mankafa alamadığı mal yüzünden aralarında düşmanlık oluşan Turan Aydemir, evinde uğradığı saldırının arkası sıra tutuklanan şahısların azade bırakılması ile rastgele dönme can havli ile yaşadığını söyledi.

İddiaya bakarak, 3 bala babası Turan Aydemir, 2011 yılında halasının oğlu H.Y.’ye 150 bin lira mal verdi. Parasının 47 bin lirasını icra yolu ile alabilen Aydemir, düşüncesiz kalanını burhan olmadığı amacıyla alamadı. Yavaş Yavaş olay husumete dönüştü ve Aydemir, 2015 yılında köyündeki evinde maskelenmiş 6 kişinin saldırısına uğradı. Hastanelik olan Aydemir, bire bir kamer süren tedavisinin peşi sıra taburcu oldu. Fenomen henüz bilahare yargıya taşındı ve ‘kasten öldürmeye girişim, konut dokunulmazlığı ve tehdit’ suçlarından 3 kişiye 11 sene, 1 kişiye ise 6 sene mapus cezası verildi. Yargıtay kararı bu sene içerisinde onaylarken, iddiaya göre kısa tıpkısı süre cezaevinde yatan kişiler boşaltma edildi. Baştan akrabaları marifetiyle gözdağı edilen Aydemir’e polis koruması verildi.

İyilik yapmasına karşın başına bunların geldiğini söyleyen Turan Aydemir, ahiret yolculuğu korkusuyla yaşadığını tabir etti. Aydemir, “2011’de H.Y.’ye 150 bin teklik para verdim. Bu saf halamın oğlu peki. Parayı güvenerek senetsiz verdim. Zamanı gelince paramı izansız istedim. İnkar etti ve vermedi. Kendilerine bir dükkan aldılar. Ben bereketli niyetimle o parayı senetsiz verdim. Sadece 46 bin lirayı icra yolu ile kalın kafalı aldım. O iş aramızda yağılık oluşturdu. 2015 yılında köyde odundan geldim ve evde uzandım. çabucak habbe süresince kimesne yokken öğlen saatlerinde 6 maskeli can evime girdi. Konuşmalarından şahısları tanıdım. Bunlar bana vurmaya başladı. Etki sopalar ile bana vurdular. Bunlar vurduktan sonradan beni ölmüş zannedip kaçtılar” dedi.

Kendisine saldıran 4 şüphelinin tayin edildiğini nâkil Aydemir, “Elan sonra devletimiz bunları tayin etti. 1. Güç Ukubet Mahkemesi’nde 11 sene ukubet kararı verildi. Dosya Yargıtay’a gitti. Dosya geldi ve ukubet onaylandı, bu eşhas tutuklandı. H.Y. çarşıda beni zılgıt etti. ‘Şikayeti almazsan seni bu posta kökünden hallederiz, sen yaşadığına şükret’ dedi. Ego savcılığa gittim ve söyledim. İnfaz kurumuna gittim, ‘Bu canileri salmışsınız’ dedim. Aradan zaman geçti, bu 3 şahısta tahminî 27 dönüş cezaevinde yattı. 11 yıl düz tıpkısı adam, 27 dönüş içeride yattı. Ego daha umum iyileşmedim. Gözümde küçülme var. Yüzümde çakılı izler kâin ve psikolojim darmadağın. Bunlar beni geberik zannedip bıraktı. Öldürmeye teşebbüsten bahsediyorum. Haklarımın bunlardan alınmasını istiyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: