YANLIŞSIZ Parti’den ‘Biz çözdük, yine tığ çözeriz’ stratejisi

Sahada vatandaşın hafızası deli dolu tutulacak. Geçmiş hatırlatılacak; “Biz çözdük, esasen tığ çözeriz” denilecek. 20 yıllık deneme civar plana çıkarılacak.

Siyasi partiler 2023 seçimleri amacıyla sahaya inerken, DOĞRU Fırka‘da üstelik önümüzdeki seçim kampanyası döneminin yol haritası oluşturulmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre, DOĞRU Öğür yönetiminin seçme kampanyasının asıl hatları ortaya çıkmaya başladı. Partide yapılan toplantılarda, sahada yapılacak çalışmaların esas omurgasının üç ayaklı tıpkısı stratejiden oluşması kararlaştırıldı. Saha çalışmalarının evvel ayağını AK Tümen hükümetlerinin 20 almanak icraatları oluşturacak. SELIM Tümen’nin Türkiye’yi ‘Nereden nereye’ getirdiği anlatılarak hafızaların daima enerjik tutulması, bu kapsamda Türkiye’nin demokratik ve soylu erki kazanımlarının eskiyle mukayese edilerek vatandaşa anlatılmasına yönelik aynı kez izlenecek.

‘BİZ ÇÖZDÜK, YİNE ÇÖZERİZ’

İkinci aşamada 20 yılda oluşan bu deneme ve altyapıyla Türkiye’nin önündeki kullanılmamış hedefler anlatılacak. Geleceğe yönelik bir basiret çizilecek. Bugüne büyüklüğünde ‘dünyanın politik ve ekonomik olarak yeniden yapılandığı tıpkısı süreçte Türkiye’yi türe ettiği konuma YANLIŞSIZ Fırka’nin getirdiği, bundan ahir süreçte birlikte problemlerin yine AK Öğür aracılığıyla çözüleceği ve hele Türkiye’nin dünyadaki rolü anlatılacak. Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıların aşılması üzere vatandaşla “Tecrübemize güvenin, en mefret problemleri bugüne büyüklüğünde tığ çözdük, tekrar çözeriz” yaklaşımı ile diyalog kurulacak.

Posta haritasının üçüncü ayağını ise 6’lı masanın saylav sisteme aktarılma girişimleri oluşturacak. Vekil sistemde Türkiye’nin yaşadığı koalisyon krizleri hatırlatılacak. Hele hükümet kurulamadığı dönemde yaşanan krizler, pazarlıkların ülkeye verdiği zararlardan örnekler verilecek. Kesim ülkelerinin zinde aynı dalavere eksikliği zımnında yaşadıkları sıkıntılar ve ödedikleri bedellerin yanında, vekil sistemle yönetilen ülkelerdeki hükümet krizleri hatırlatılacak.

YÜCEL KAYAOĞLU

Share: