YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkanvekili Yıldırım, MHP Malatya İl Başkanlığı’nı konuşma etti

SELIM Fırka Genel Başkanvekili Binali Saika, “Biz yolları böldük ama Türkiye’yi böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz. Bütün bu arada umum ele, kol kola bu yürüyüşümüzü balaban tıpkısı başarıyla sürdüreceğiz.” dedi.

Saika, Malatya’daki temasları kapsamında MHP Malatya İl Başkanlığı’nı ülfet etti.

Burada mütekellim Saika, Topluluk İttifakı’nın “anlayışsız, öylesine, akla gelindi” diye kurulan bire bir anlaşma olmadığını söyledi.

Cumhur İttifakı’nın kurulmasını anlatan Saika, şöyle bitmeme etti:

“Yıllardan beri budun iradesini örseleyen, vesayetle, dayatmayla, çarpış girişimleriyle iktidarları sıkıştıran, milleti apışık düşüren vesayetçi anlayışa karşı Türkiye’nin bekası üzere, milletin istikbali ve istiklali için hele 15 Orak Ayı’dan bilahare başlayan Yenikapı ruhunun devamı olarak hayata önceki. Ama esasında bundan dahi önceki Başbakanlığımız döneminde Sayın Bahçeli ile bu iki çivi idare anlayışını sona erdirmek ve idarede istikrarı, güveni tedarik etmek yerine başlattığımız temel değişikliğiyle bu yolculuğu 15 Orak Ayı sonrası henüz da kaynaşarak, kenetlenerek sürdürmeye değişmeyen verdik ve bu kararlılığımız devam ediyor. Liderlerimizin ortaya koyduğu telakki, uzlaşma tabi kim tabanda partilerimizi bile birleştiren, kaynaştıran yeryüzü şişman gücümüz, enerjimiz.”

– “Bizim değerlerimiz sağlam”

Saika, ittifakların olabileceğini fakat kimin kiminle kavil yaptığına bakılması gerektiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkeyi açmak isteyenler, talih üstünde emperyal emelleri olanlarla bizim işimiz olamaz, ittifakımız bile olmaz. Bugüne büyüklüğünde olmadı artık bile mümteni. Siyaset rastgele molekül değil amma bu bayrı topraklar binlerce yıl bizlere hayat edilen, yurt olan bu topraklara gözümüzün içi kabilinden kaçmak hepimizin boynunun borcudur. Zımnında ülkücü kardeşlerimiz, MHP’nin değerli mensuplarıyla halk ele bile yürümek ve 2023’te de gene Sayın Cumhurbaşkanı’mızı başımızda yok etmek amacıyla canla başla çalışıyoruz, çalışmaya üstelik devam edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu ahengin bazılarını rahatsız etmesini anlayabiliyoruz. On Paralık önemi yok ama bizim değerlerimiz akva, ne değerler üzerinden kere alacağımızı haddinden fazla bereketli biliyoruz.”

– “Bayrağımız inmez, ezanlarımız dinmez, yurt bölünmez”

Evvelden yaşadıkları çığlık tecrübelerin bulunduğunu, ülkenin terörden, FETÖ’den PKK’dan DEAŞ’tan ve bir nice bölen örgütten haddinden fazla çektiğini dile getiren Sebep, şunları kaydetti:

“Hem adam sermayesini hem parasal sermayesini maalesef bu uğurda kaybetti. Şişman bedeller ödedik elan çok nazik denk bayılmak istemiyoruz. Bakıyoruz etrafımızda doğrusu bir üzücü çemberi oluşturuluyor. Toprak etken. Seçme devir tarihin her döneminde bu bölge bütün enerjik olmuş, sürekli buralar arbede alanları halinde reşit. Bu bölgede yetmek, varlığı sürdürmenin aynı bedeli var. Bu bedeli birlikte bugüne büyüklüğünde ödeyerek geldik çıktı de bu bayrağı, kamer vazıh bayrağımızı asla yere düşürmeyeceğiz. Bayrağımız inmez, ezanlarımız dinmez, yurt ayrılamaz. Biz yolları böldük amma Türkiye’yi böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz. Bilcümle beraber el ele branş kolalama bu yürüyüşümüzü nazik tıpkısı başarıyla sürdüreceğiz.”

Ziyarette Binali Sebep’a, Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice, SELIM Tümen Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci, MHP Malatya Mebus Mehmet Heybet Fendoğlu, AK Tümen Malatya İl Başkanı İhsan Adam, MHP İl Başkanı Mutlu Samanlı ve gayrı ilgililer bile haremlik etti.

YIldırım, henüz sonra site merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Share: