Vekil Kasapoğlu: 1575 personel alacağız

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, bakanlığa 1575 personel alınacağını duyurdu.

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa 1575 personel alınacağını açıkladı.

Nazır Kasapoğlu, içtimai medya hesabı Instagram’dan yaptığı enerjik yayında 2022 yılında sözleşmeli 373 spor uzmanı, 50 ruh bilimci, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt idare personeli alacaklarını duyurdu.

Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, vekillik kendisine gençlerle direkt iletişime çokça ehemmiyet verdiklerini belirterek, “İşte bugün dahi mufassal zamandan bu yana çalışmalarını yürüttüğümüz, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı ailemizi daha bile büyütecek, bizi güçlendirecek, hizmet kalitemizi henüz üstelik yükseltmemizi sağlayacak güzelce benzeri haberi sizlerle paylaşacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Sporda tesisleşme devrimini gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Ülkenin herhangi bir köşesini tertemiz çağcıl tesislerle donattık. Stadyumlarımız, bağlı spor salonlarımız, havuzlarımız, atletizm pistlerimiz, toyluk merkezlerimiz, branşlara özel salonlarımız bugün Türk sporuna ve kül vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Serencam yıllarda sporda acun çapında bizi gururlandıran başarıların temelinde bu tesisleşme hamlesi yatıyor. Tesisler arttıkça, yalın kat ulaşılabilir az çok ve spor vatandaşlarımızın hayatının birer parçası haline geldikçe sporcu sayımız dahi arttı. Bugün lisanslı mecmu sportmen sayımız 10 milyon 702 bin. Avrupa’daki sağlam çokça ülkenin nüfusundan henüz aşkın lisanslı sporcumuz var. İşte tesisiyle, planlamasıyla, sportmen sayısıyla bu kaynak aynı spor devrimidir.”

– “40 ile 3,8 milyar teklik yatırım sözü”

Nazır Kasapoğlu, katılımcılığa serencam mertebe önem verdiklerinin altını çizerek, “Gençlerimizin kendileriyle ilişkin kararlarda belirleyici olmasını, süreçlerin bizzat içre olmasını istiyoruz. Bizim politikamızda ‘rağmen’ diye niteleyerek aynı husus namevcut, bizde ‘alay malay yapma’ esası var. Vatandaşlarımızla, gençlerimizle birlikte yapıyoruz. Bizim bir tane ‘rağmenimiz’, bu ülkenin menfaatine olan herhangi bir projeye, seçkin yatırıma başlangıçta cebin olanlaradır. Onlara rağmen bu ülkenin her köşesine hizmetlerimizi ulaştırmaya bitmeme edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

İllerin domestik yöneticileriyle, şehremaneti başkanlarıyla, gençlerle birlikte müracaat mekanizması içerisinde yürüttükleri yatırımların Türkiye’nin alım tabloları haline geldiğine bel eden Kasapoğlu, “Zaman itibarıyla 40 ilimizde 1072 sayı kesim imzalamış ve 3,8 bilyon lira yatırım sözü vermiş durumdayız. Bunların içerisinde stadyumlar, spor salonları, yurtlar, olimpik tesisler, mahalle tipi sahalar, kortlar, üslup ve çiftteker yolları, havuzlar, kayak tesisleri, deneyimsizlik merkezleri ve tendürüst ofisler bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Icra Vekili Kasapoğlu, yürüttükleri kül çalışmaların eş ve veri odaklı olduğunu dile getirerek, “Parçalanmamış hizmetlerimizi vatandaşlarımızın sonsuz değişen ihtiyaçlarını gözeterek ve günümüzün bilimsel yaklaşımları esasına göre güncelleyerek sunuyoruz. Stator değiliz, dinamiğiz. Kendimizi yeniliyoruz, kendimizi geliştiriyoruz ve süt kuzusu fut uyduruyoruz.” ifadelerini kullandı.

– Personel alımı müjdesi

“Sporda yaşadığımız devrimin bire bir tarafı kuruluş hamlesi ve ekonomik planlamaysa farklı tarafı da insan kaynağı.” diyen Icra Vekili Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Yapılar, içindeki koca kaynağıyla akilane orantılı adına başarılı peki. Biz ayrımsız yandan vatandaşlarımıza en gündeş organizasyon imkanlarını sunarken, benzeri yandan de bu ülkenin bilgili aksiyon gücünü rasyonel bire bir şekilde istihdam etmenin çabası içerisindeyiz. Çünkü başarı doğru altyapının, makul stratejiyle ve akla yatkın aksiyon gücüyle yönetilmesiyle sağlık. Bakanlığımızın fariza ve yetki alanına giren rastgele konuda titizlikle yürüttüğümüz ayrımsız personel politikamız var. Sporda ve gençlik alanında yükselen tesisler, vatandaşlarımızın spora olan ilgisinin artması, hizmetlerin standardının korunması noktasında personel alım ihtiyacını birlikte doğuruyor. Tığ birlikte bu süreçleri çabuk ve afaki tıpkı şekilde yürüterek, herhangi bir sabık bölüm vekillik ailemizi genişletiyoruz. Genişletmeye bile bitmeme edeceğiz. İşte en üst 500 sıkıntılı dalavere personeli, 4 bin 346 işçi ve 25 cahillik ve spor ehlihibre yardımcısı alımı gerçekleştirmiştik. Yine millilik kapsamında 250 antrenör ve 100 spor uzmanı ve KPSS ile 1000 antrenör alımımız hallolmak üzere. Zaman buradan tebşir etmek isterim ki ailemize kontratlı yıpranmamış 373 spor uzmanı, 50 ruhiyatçı, 500 gençlik çalışanı ve 652 sınırlı idare personeli henüz katıyoruz. Toplamda alacağımız 1575 can şimdiden şiddetli hayır olsun.”

– “Başvurular, 24-28 Ev’ta e-Devlet üzerinden yapılacak”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, personel alımına ilgilendiren esasları ve referans sürecini ise şöyle sıraladı:

KAPAT X

– Spor uzmanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının genişlik birkaç lisans düzeyinde ilgilendiren ekip için muayyen bölümlerinden sürmek.

– Cahillik çalışanı pozisyonları üzere yükseköğretim kurumlarının yeryüzü az lisans düzeyinde ilgili kadro için muayyen bölümlerinden yayımlanmak. Ek yerine 5. grup amacıyla bakanlığımızca verilen toyluk liderliği sertifikasına sahip olmak.

– Ruh Bilimci pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının sunma beş altı lisans düzeyinde yetişek veren ruh bilimi bölümlerinden mezun olmak.

– Yurt dümen personeli pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının sunu bir iki lisans düzeyinde ilgili takım amacıyla belirlenmiş bölümlerinden meydana gelmek.

– Bu şartlara taşıyan adaylar başvurularını 24-28 Sülale tarihlerinde e-Çap üzerinden Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapabilecek. Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan hiçbir müracaat dikkate alınmayacak.

– “Gençlerin bakanlığında gelişigüzel madde çoluk çocuk üzere”

Kasapoğlu, bakanlık adına gelişigüzel ant vatandaşa yapışık, gençlerin hayatına direkt tartı eden operasyon yürüttüklerini belirterek, “Bu noktada vizyonumuz ‘canlı dostu personel’dir. Gençlerle birlikte, onlar için çalışan… Burası gençlerin bakanlığı. Burada rastgele şey çoluk çocuk için.” diyerek konuştu.

Bakan Kasapoğlu, bakanlığı ile ilgili gelişmeleri gençlerle paylaştığını, yıpranmamış personel alımları oldukça de bu haberleri paylaşmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Share: