Vekil Ersoy: Herhangi Bir kamer rekorlar kırarak turizmi geliştirmeye devam edeceğiz

Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Biz bu aydan itibaren pandemi öncesi sayılara İstanbul’dahi ve Türkiye’nin birçok noktasında eriştik. Daha Çok artık temas kamer rekorlar kırarak turizmi geliştirmeye bitmeme edeceğiz” dedi.

Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, SELIM Tümen İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen “Karşı Karşıya 100 Devir” programı kapsamında, Üsküdar’da esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Ersoy, Üsküdar Belediyesince 21 Haziran’birlikte Uncular Gastronomi Sokağı kendisine açılan tarihi nalbur ve hırdavatçıların bulunduğu Uncular Caddesi’ni ve Balıkçılar Çarşısı’nı gezdi.

Programda Bakan Ersoy’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve DÜRÜST Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe bile eşlik etti.

Uncular Gastronomi Sokağı’nda İkinci Bahar Emekliler Kahvesi’nde oturan ve Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Yazıhane Başkanı ve İkinci Baharat Kahvesi Sorumlusu Fatma Önerge’den mekan üzerine ve planlı faaliyetler konusunda vukuf düz Ersoy, ardından tıpkı kıraathane dükkanında vatandaşlarla ahbapça gerçekleştirdi.

Gezi sonrası basın mensuplarına açıklamada kâin Bakan Ersoy, Üsküdar Belediyesinin sokak düzenlemelerini beğendiğini dile getirerek, Vekillik yerine belediyeye bindi olmaya çalışacaklarını söyledi.

Konuşmasında geçmiş akşam ezanı saatlerinde emrihak eden müzisyen İlhan İrem’in ailesine başsağlığı dileyen Bakan Ersoy, “Vasiyeti cenazesinin Atatürk Kültür Merkezi’nden (AKM) kaldırılmasıydı. Biz da mukteza talimatları verdik. AKM’üstelik kendisine yakışan tıpkısı merasim yapıldıktan bilahare uğurlanacak.” dedi.

Ersoy, AK Fırka İstanbul İl Başkanlığının değişik ilçelerdeki çalışmalarına birlikte katılmaya devam edeceklerini aktararak, şunları kaydetti:

“Bugün beni sevindiren nokta esnafla birlikte müzakere fırsatı buldum. Alelhusus turistlerin gelmelerinden hava haddinden fazla mutlular. Vatandaşlarımız büyüklüğünde turistlerin birlikte caddeleri doldurduğunu, ahzüita yaptıklarını, yeme içme noktalarını kullandıklarını söylüyorlar. Bu birlikte bizim açımızdan sevindirici. Biliyorsunuz zaman turizm verileri açıklandı. Beklentilerimizin üzerinde gezici gelmeye devam ediyor. Esbak üstelik aynı matbuat toplantısıyla turizm verilerimizi, hedeflerimizi yükseltmiştik. 42 milyon gezici, 35 milyar dolar gelir hedefimizi, 47 milyon gezici, 37 milyar dolar gelir namına yükselttik. Bu bizim sonuç yükselttiğimiz ölçü kaçınan üzere gözüküyor bu sene üzere. İnşallah kullanılmamış düzeltmeler yapmaya yıl içre bitmeme edeceğiz.”

Serencam üç yılda turizm alanındaki çalışmalarının meyvelerini fazlasıyla verdiğine dikkati çekici Ersoy, Türkiye’nin şu anda 200 ülkede çok çetin ve etken şekilde tanıtıldığını söyledi.

Ekin ve Turizm Bakanı Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğrusu bunu bugün İstanbul’da bile fark edebiliyoruz. İstanbul, Mürekkep Milletler merkezi kabil oldu. Seçkin dilde mütekellim insanı yolmak gibi. Bütün da mutlu oluyor, esnafımız üstelik bahtiyar oluyor. Biz bu aydan itibaren pandemi öncesi sayılara İstanbul’üstelik ve Türkiye’nin birçok noktasında eriştik. Artık bundan sonra temas ay rekorlar kırarak turizmi geliştirmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: