Vekil Bilimci: Enflasyonun bilcümle tahribatlarını ortadan kaldıracağız

Mücahede ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilimci, “Enflasyonun hep tahribatlarını her aşamada yapacağımız düzenlemelerle ortadan kaldıracağız. Milletimize sözümüz var, enflasyona ezdirmeyeceğiz kimseyi, emekçilerimizi, çalışanlarımızı. Türkiye için devam edecek.” dedi.

Nazır Âlim, Kütahya Valiliği ve Şehremaneti Başkanlığının peşi sıra partisinin diyar başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türklerin bin yıldır Anadolu’birlikte yaşadığını söyledi.

Bilim Adamı, YANLIŞSIZ Parti’nin Türkiye’nin büyümesi üstüne bir başarı gösterdiğini belirterek, “Tığ bu rüyayı adım adım gerçeğe çevirdikçe, yükselttikçe, geleceğe dahi ati bin yıllara üstelik kapılarımızı açmış olacağız. Birçok engeller var, bir nice mesail var amma bu sorunların hepsinin çözülebilir olduğunu görüyoruz.” diyerek konuştu.

Türkiye’deki darbelere değinen Bilgin, “Türkiye’da on yılda aynı neredeyse geleneksel arkaç gelmiş darbeleri en son 2016’birlikte yerle bire bir ettik, bu ülkenin darbe tarihini bitirdik, defterini kapattık inşallah. Bu şu demektir, bütün kapıları demokrasiye açtık. Halkın iradesiyle beraber olunca de özge alanlarda gelişme kaçınılmazdır.” ifadelerini kullandı.

– “Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz”

Bilimci, global kazançlı krizin Türkiye’ye yansımaları olduğunu dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“Türkiye haddinden fazla şükür bunu istihsal gücüyle aşacak. Başka bire bir yolu namevcut, Türkiye sanayisiyle, kalkınmasıyla, ekonomideki büyümeyle, istihdam yaratmasıyla, yıpranmamış yatırımlarıyla, eskimemiş aksiyon alanlarıyla bunu aşacak. Pahalılık nazik bir sav amma ona karşı dahi tedbirlerimizi alıyoruz. Uyguladığımız içtimai siyasa tedbirleri, ücret politikaları, aha 3600’dan minimum ücrete büyüklüğünde. Önümüzdeki günlerde geçici işçiler sorunu, kamudaki ayrışık itilaf biçimleri var, onların sorunları, EYT, bütün bu sorunlar çözülecek sorunlardır ve bunları Türkiye çözecek güçte olan ayrımsız ülkedir. Onun amacıyla geleceğe ümitle bakıyoruz. Bu ümidimizi çalışmamızla, gayretimizle milletimizle bütünleşerek ileriye taşıyacağız.”

Kovid-19 salgını sonrasında dünyada ikinci genişlik erdemli tahaccüm oranını Türkiye’nin yakaladığına dikkati calip Bilimci, ülkenin ihracatının arttığını, uran büyümesinin yükseldiğini ve iktisadi olarak büyüyeceğini vurguladı.

Içtimai refahın paylaşılması üstüne kararlı olduklarını tamlayan Âlim, “Enflasyonun hep tahribatlarını herhangi bir aşamada yapacağımız düzenlemelerle ortadan kaldıracağız. Milletimize sözümüz var, enflasyona ezdirmeyeceğiz kimseyi, emekçilerimizi, çalışanlarımızı. Türkiye için devam edecek. Büyümeyle devam edecek, kalkınmayla devam edecek, demokrasiyle devam edecek. Nedeniyle önümüzde Türkiye’nin geleceği var. Türkiye’nin geleceğine ehil ayazlık sorumluluğu var. Bu sorumluluktan katiyen kaçmayacağız.” dedi.

Share: