Vecibe verdiği parayı isteyince hayatını kabusa çevirdiler! Seçkin çevrim ahiret yolculuğu korkusuyla büyüklenme buruna yaşıyor

3 bala babası Turan Aydemir, 2011 yılında halasının oğlu H.Y.’ye 150 bin teklik para verdi. Parasının 47 bin lirasını icra yolu ile alabilen Aydemir, geri kalanını burhan olmadığı üzere alamadı. Gittikçe fenomen husumete dönüştü ve Aydemir, 2015 yılında köyündeki evinde maskeli 6 kişinin saldırısına uğradı. Hastanelik olan Aydemir, benzeri kamer süren tedavisinin ardından taburcu oldu. Olay elan sonra yargıya taşındı ve ‘kasten öldürmeye adım, göz dokunulmazlığı ve gözdağı’ suçlarından 3 kişiye 11 yıl, 1 kişiye ise 6 sene mahpushane cezası verildi. Yargıtay kararı bu yıl içerisinde onaylarken, iddiaya göre bodur benzeri müddet cezaevinde yatan eşhas tahliye edildi. Baştan akrabaları yoluyla gözdağı edilen Aydemir’e polis koruması verildi.

“EVİME GİREN 6 MASKELİ KİŞİ TARAFINDAN DARBEDİLDİM”

İyilik yapmasına rağmen başına bunların geldiğini belirten Turan Aydemir, ahiret yolculuğu korkusuyla yaşadığını tabir etti. Aydemir, “2011’de H.Y.’ye 150 bin liralık servet verdim. Bu arı halamın oğlu evet. Parayı istinaden senetsiz verdim. Zamanı gelince paramı ansız istedim. İnkar etti ve vermedi. Kendilerine bire bir dükkan aldılar. Ego ongun niyetimle o parayı senetsiz verdim. Hoppadak 46 bin lirayı yürütme yolu ile geri aldım. O mevzu aramızda husumet oluşturdu. 2015 yılında köyde odundan geldim ve evde uzandım. bir anda habbe içre kimesne yokken nısfınnehar saatlerinde 6 maskelenmiş güç evime girdi. Konuşmalarından şahısları tanıdım. Bunlar bana vurmaya başladı. Kalın sopalar ile bana vurdular. Bunlar vurduktan sonraları beni ölü zannedip kaçtılar” dedi.

“ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER”

Kendisine saldıran 4 şüphelinin belirleme edildiğini aktaran Aydemir, “Daha bilahare devletimiz bunları tespit etti. 1. Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde 11 sene ukubet kararı verildi. Dosya Yargıtay’a gitti. Dosya geldi ve ukubet onaylandı, bu eşhas tutuklandı. H.Y. çarşıda beni gözdağı etti. ‘Şikayeti almazsan seni bu posta kökünden hallederiz, sen yaşadığına şükret’ dedi. Ego savcılığa gittim ve söyledim. İnfaz kurumuna gittim, ‘Bu canileri salmışsınız’ dedim. Aradan devir geçti, bu 3 şahısta yaklaşık 27 aktarılma cezaevinde yattı. 11 sene alan tıpkısı insan, 27 çağ içeride yattı. Ego daha parçalanmamış iyileşmedim. Gözümde küçülme var. Yüzümde sabit izler kâin ve psikolojim döküntü. Bunlar beni ölü zannedip bıraktı. Öldürmeye teşebbüsten bahsediyorum. Haklarımın bunlardan alınmasını istiyorum” diye konuştu.

Share: