Van’da “Başar ki Hayallerini Kucakla” projesinin galası yapıldı

Van’üstelik İl Itimat Müdürlüğü Cemiyet Destekli Polislik Büro Müdürlüğü yoluyla Bala ve Gençler Içtimai Himaye ve Destek Programı kapsamında düzenlenen “Başar kim Hayallerini Kucakla” projesinin galası yapıldı.

Van Mehabet Tiyatrosu salonundaki galaya katılan Ilbay ve Büyükşehir Uray Başkan Vekili Şair Balcı, kentte çocuklara ve gençlere müteveccih birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Van’ın huzurun ve asayişin şehri olduğunu tamlayan Balcı şunları kaydetti:

“Buranın asayiş ve geçim şehri olmasında temas ne büyüklüğünde askerimiz, polisimiz ve güvenlik görevlilerimizin fedakar çalışması olsa da hemşerilerimizin haddinden fazla şişman emeği var. Onlar huzurlarına, asayişlerine ve güvenliklerine ehil çıkıyorlar. Askerimiz ve polisimizle etle keski kabil şehrin imarına, ihyasına, yükselmesine katkı sağlıyorlar. Bundan ortalık Vanlı kardeşlerime müteşekkirim. Çocukları ve gençleri çokça seviyoruz. Yetişek ayrımsız numaralı konumuz. Devletimizin kamu imkan ve kabiliyetini gençlerimiz ve çocuklarımız amacıyla kullanıyoruz.”

İl Itimat Müdürü Atanur Vazıh ise kentte suçun önlenmesine yönelik yaptıkları çalışmaların karşılığını aldıklarını aktardı.

Türkiye’de sabık seneki yanlışlık oranlarıyla bu sene ki oranlar kıyaslandığında suçu sunma haddinden fazla yıpratıcı üçüncü şehir olduklarını rapor eden Entelektüel, “Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, sokaktaki insanlarımızla suç oranını azalttık. İlimizi inşallah suç işlenmeyen bir kent yapacağız. Projemizde meydan kayran gençlere aynı şeyler öğretmeye çalışırken onlardan dahi farklı şeyler öğrendik. Desteklerini bizden esirgemeyen tam kurumlara teşekkür ederim.” diye konuştu.

Konuşmaların arkası sıra lansman filmi gösterisiyle devam fail programda, kurslarda yetişek gören gençler konser verdi, 15 Temmuz muhannet darbe girişiminde şehit olan özel harekat polislerinin kahramanlıklarının anlatıldığı seyretme gösterisi sundu.

Kursiyerlere hediyelerin verildiği galaya İl Güllabi Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Van YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yayla, çalım müdürleri, hoca ve öğrenciler katıldı.

Share: