Van depreminde hayatını kaybeden Gazeteci Egemenlik, mezarı başında anıldı

Van depreminde hayatını kaybeden Gazeteci Buyuru, mezarı başında anıldı

TUNCELİ – Van’dahi 2011 yılında meydana gelen depremde Sebahattin Yılmaz ile birlikte hayatını kaybeden Gazeteci Çokluk Emir, ölümünün 11. yılında Tunceli’de kâin mezarı başında anıldı.

Van’da 9 Teşrinisani 2011 haset meydana mevrut dümdar depremde kaldığı otelde meslektaşı Sebahattin Yılmaz ile birlikte depresyon altında kalarak hayatını kaybeden Gazeteci Cem Ferman, Tunceli’nin Hozat ilçesine bağlı Çığırlı Köyü’nde kâin mezarı başında anıldı. Anmaya, Buyuru’in babası Mehmet Ulvi Ferman’in yanı sıra meslektaşları bile katıldı. Buyruk’in mezarı başında yakarış edene sevenleri arkası sıra karanfiller bırakıp ve mumlar yaktı.

Cihanşümul Gazetesi Umumi Kitap Yönetmeni Fatih Polat, “Cem’in haddinden fazla gelişmemiş zamanda tutkuyla gazeteciliğe bağlandığını söyleyebiliriz. Bazı Bazı insanlar mesleğe 40 yılını verir ama çetin ilerler. Çokluk’in bu büyüklüğünde güdük zamanda çokça tafsilatlı yıllardır gazetecilik yapıyormuş kabilinden Türkiye’nin metin çokça coğrafyasında deli dolu benzeri şekilde veri izlediğine tanığız. Van’de dahi birlikteydik. Seçme devir yaşından haddinden fazla malumat, bütün bir çocuk enerjisi olan ama aynı zamanda yaşının çokça üstünde olgunluğu olan birisiydi. Yani mukavemetli haddinden fazla kişinin heyecanla, panikle karşılayacağı ahval karşısında haddinden fazla soğukkanlıydı. Bu tavrının de ben onu tanıyanlara haddinden fazla öz öğrettiğini düşünüyorum” dedi.

Acılarının ayla tazeliğini koruduğunu belirten Baba Mehmet Mualla Irade ise, “Nerede ayrımsız görüngü olsa, ayrımsız kusur ergin olsa bizim burada yüreğimiz bir lahzada cız ediyor. Çünkü o acıyı tığ yaşadık, biliyoruz. Bunu mütehammil haddinden fazla kayırıcı de biliyor” diyerek konuştu.

Share: