Vali, kaymakam ve belediye başkanları sahaya indi, ortaya bu görüntüler daha çok

Kocaeli Valisi Seddar Zor ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın aralarında bulunduğu tören düzeni üyeleri, futbol turnuvasına katıldı. Hararetli geçen dostluk maçı, mülevven görüntülere görüntü oldu.

Kartepe Kupası ve 50 Gözyaşı Üstü Futbol Turnuvası Şöhretler Karşılaşması Geçit Stadı’nda yapıldı. Kartepe Kulüpler Birliği Başkanı Mevlüt Ağra’nın kombinasyon ettiği spor buluşmasına Kocaeli Valisi Seddar Müşkül, Kocaeli Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Reisi Mustafa Büyük, kaza protokolü ve sporseverler katıldı.

“Spora tutkusu olan herkese bindi olmaya çalışıyoruz”

Maç öncesi açıklamada bulunan Başkan Büyükakın, “Buraya gelme sebebimiz çocuklarımızla ve gençlerimizle bir defa daha buluşma arzumuzdu. Bizim amacıyla bildirme balaban mutluluk gençlerin sporla buluşmasıdır. Sonuna kadar çocuklarımızın, gençlerimizin ve seçme branştan saftirik takımlarımızın arkasındayız. Spora tutkusu olan herkese bindi olmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin mutluluğu için çalışıyoruz. Burada üstelik dostluk kazanacak” dedi.

Büyükakın’ın penaltı golü skoru 2-0’a taşıdı

Kocaeli Valisi Seddar Çetin ve Başbuğ Büyükakın’ın kayran aldığı takım, maçın evvel yarısına acul başlayarak Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar’ın attığı golle 1-0 öne geçti. Başa mir güzeşte karşılaşmada ceza sahasında düşürülen Başkan Büyükakın’ın attığı penaltı golü skoru 2-0’a taşıdı. Yarışma bu skorla tamamlanırken, Kartepe Kulüpler Birliği Başkanı Mevlüt Ağra, Başkan Büyükakın’a günün anısına teşekkürname plaketi verdi.

“Çocuklarımızla, gençlerimizle tıpkısı ve beraber olduk”

Turnuvanın renkli görüntülere manzara olduğunu anlatım eden Balaban, “Valimiz Seddar Müşkül ve Tahir Başkanımız bizlere eşlik etti. Çocuklarımızla, gençlerimizle bire bir ve bu arada olduk. Devletimizin ve belediyelerimizin tamlık kurumlarıyla onların beraberinde olduğunu bir öğün daha gösterdik. Tahir Başkanımızın spora ve gençliğe pekâlâ aşkla çalıştığını haddinden fazla yakından biliyorum. Tahir Başkanımızla alay malay Kartepe gençliğine çokça henüz güzel hizmetleri yarmak üzere çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: