Uray işçileri yüzde 78’lik maaş artışını bateri zurna ile kutladı

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde şehremaneti işçileri, aldıkları yüzde 78 zammı şehremaneti şantiyesinde davul zurna ile kutladı.

Yapı Yeri alanında belediye işçileri ile aynı araya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Ayakçı pankartlarla ve “yeryüzü şişman başkan bizim başbuğ” sloganlarıyla karşılandı.

Hizmet İş Sendikası Manisa 1 No’lu Ofis Başkanı Okan Polat, Çerçi’ye teşekkür ederek, “Uray başkanımızın öncülüğünde yüzde 78 bindirim aldık. Bu, şu asıl büyüklüğünde Manisa’da görülen sunma erdemli zamdır. Başkanımız bize ‘Biz arkadaşlarımızın seçkin antlaşma yanındayız.’ dedi. Başkanımıza bir öğün elan teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başbuğ Çerçi üstelik “Tığ nazik tıpkı aileyiz” diye işçilere seslendiği konuşmasında işçi ve vazifeli kardeşleri için şişman projeler yaparak büyük amal ortaya koyduklarını söyledi.

Söz verdikleri projeleri olduğunu aktaran Ayakçı, “Bu makamlar gelip eğreti amma bu şehre bu insanlara bakım etmenin onurunu yaşayacağız. Hiçbir işçimizi kıygın etmeyiz. Belediye bütçesinin halk verdiği azami oranı iştirakçi kardeşlerimize verdik. Helali hoş, yalabık olsun. Hem eserleri yapacağız hem birlikte iştirakçi kardeşlerimizi kıygın etmeyeceğiz. İşçimiz, çalışanımızın hep yanındayız. İnanmak ve daha çok cedelleşmek için varız.” diyerek konuştu.

Başkan Ayakçı konuşmaların peşi sıra işçilerle halay çekip, kaptan oynadı.

Şişman iştirakçi sözleşmesinde verilen yüzde 78 zam ile Yunusemre Belediyesinde genişlik bağan iştirakçi maaşı 7 bin 924 liralık olmuştu.

Share: