Üniversite, Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarına baht vermeli!

Kocaeli Üniversitesi Rektörlük bünyesine alacağı Türk Dili öğretim yardımcısı alımında ilişkin alanda lisansüstü terbiye görmüş kişilere baht vermeli!

Kocaeli Üniversitesi eliyle 02 Ara 2020 günlü Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda farklı birimlere öğretim yardımcısı alınacağı duyurulmuştur.

söz konusu ilanı incelediğimizde; Rektörlük DİLMER’de görevlendirilecek sevimli üzere hususi eşya kendisine “Türk Dili ve Edebiyatı Lisans, EĞİTİM YÖNETİM VE DENETİMİ TEZLİ FAZILETLI LİSANS MEZUNU OLUP yabancılara Türki eğitimi sertifikası başlamak.” aranmaktadır.

İlana, Türk Dili ve Edebiyatı alanında tezli efdal lisans eğitimi görmüş kişilerin başvurularına imkan verilmemiştir. Sadece, Türk Dili ve Edebiyatı alanında lisans öğrenimi görmüş ve “Yetişek Yönetimi ve Denetimi” alanında tezli erdemli lisans mezunu adaylar müracaat edebilecektir. Hakeza tıpkısı hususi şartta haliyle, ait alanda lisansüstü eğitim görmüş eşhas nezdinde kıygınlık yaratmaktadır.

Bu kapsamda, daha yıpranmamış başvuruya açılan bu kadronun hususi şartlarının geniş aynı katılıma imkan verecek şekilde Kocaeli Üniversitesi tarafından güncellenmesinde fayda olacağı düşünülmektedir.

Share: