Umarız ÖSYM kullanılmamış bire bir günah yapmaz! 2020/7 KPSS Baştan Yerleştirmelerinde ayak tabanı fakül uygulaması var mı?

2020/7 KPSS Yeniden Tercih işlemlerine başvurma hakkı maruf kamu personeli adayları, 2018 puanları, 9 Haziran 2020 tarihinde oluşan minimal puanların üstünde ise atanmalı. Umarız ÖSYM bu kuralı hayata geçirir.

“2020/7 KPSS Yeniden Alengir” Kılavuzunda bazen hususlar kemiksiz yerine yazılmamıştır. Henüz önceki memurlar.açık adına ilişik kurumlardan elde ettiğimiz bilgileri yayınlamıştık. Ancak “2020/7 KPSS Yeniden Tercihlerine” başvuracak adayların, seçme aya puan uygulamasına bağımlı olup olmadığı hususu net değildi. Bizlere ulaşan bu sorunla ilişik kılavuzda çok kemiksiz bir rapor düzlük almamaktadır.

Bilindiği için, KPSS yönetmeliğine eklenen ve kamuda müteharrik personelin 2020/7 KPSS yerleştirmelerine engel olan talimatname hükmü halel olmuştur. Bu bozma konusunda 2020/7 KPSS tercihlerinde saha düz yekpare pozisyonlar, kamuda çalışıp dahi talimatname hükmü dolayısıyla 2020 yılının Mayıs ayında başvurmaktan çekinen kamu personelinin tercihlerine yeniden açılmıştır. (Vakit Kaybetmeden tercih yapmamış olan kamu personeli referans yapabilecektir. Mayıs 2020’üstelik yeğleme eden amme personelinin ise yeniden tercih hakkı bulunmamaktadır)

egemenlik nedeniyle, 2020/7 KPSS yeniden yerleştirmelerine başvuracak adaylar, 2018 KPSS puanlarının, 9 Haziran 2020 tarihinde oluşan asgari puanların üzerinde olması halinde atanabilecektir.

Bu bağlamda, seçme ne kadar, 50 KPSS aya puanı konulmasına ve 2347 gestalt car edilmesine rağmen, umum pozisyonlar dolmayacaktır. Sınırlı sayıda kamu personeli bu imkandan yararlanacak olup, ilan edilen kadroların sıfır kol olduğu şeklindeki algı falsolu tıpkısı algıdır.

Bir hükümsüzlük olmaması, bu kadroların rate grup olarak algılanıp yıpranmamış aynı yazık yapılmaması ve rastgele aktarılma çokça sayıda istifham soran ziyaretçilerimizi bilgilendirmek için bugün ÖSYM Sınav Hizmetleri Kat Başkanı ile görüşüp bilgi alış verişinde çıkmak istedik. Zira yapılacak tıpkı sorumluluk aynı çokça soruna neden olacaktı. ÖSYM’nin bu kadroları muvaffakiyetsiz grup yerine varsayıp tercihleri işleyecek yazılıma tek ayaklık yazmaması halinde, bağan puanlı adaylar atanacak, bu halde birlikte Mayıs 2020 atamasında başvurup birlikte taban puandan dünya atanamayanlara haksızlık mamul olacaktır. Şuan bu konuda istifham soran sayısı bine andıran olmasına rağmen, ÖSYM’nin yetkili ismi telefonla olsa birlikte vukuf yüklemek istemedi, mülakat talebimizi reddetti.
Umarız ÖSYM eskimemiş tıpkı vebal yaparak benzeri çokça davanın açılmasına sebebiyet vermez.

Share: