Uludağ Üniversitesi’nin formasyon kontenjanı 2 bin 500

ULUDAĞ Üniversitesi, Eskimemiş Akademik Sene itibariyle ikmal aşamasında olan veya çıkışlı olan öğrencilere müteveccih Eğitsel Şekillenme Eğitimi Sertifika Programı açılış kararı aldı. Uludağ Üniversitesi Senatosu tarafından düşünce birliği ile alınan biçimlenme eğitimi kararı amacıyla kontenjan 2 bin 500 yerine belirlendi.

Uludağ Üniversitesi’nin Mesafe ayı Senato toplantısında, 2015-2016 Akademik Yılında 2 bin 500 Bili-Gökçe Yazın Fakültesi mezunu veya akıbet dershane öğrencisine formasyon eğitimi verilmesi kararı çıktı. Eğitimden yüzde 75 oranında Uludağ Üniversitesi mezunları evet dahi son sınıf öğrencileri, yüzdelik 25 oranında da ayrıksı üniversite mezunları ya üstelik sonuç dershane öğrencileri yararlanabilecek. 2015-2016 Bağ Bozumu dönemi içre başlaması planlanan programın geçmiş dönemi 7 hafta, ikinci dönemi ise 14 hafta sürecek. Okullu göre farklılıkların yapılabileceği programda bir numara yarıyıl dersleri 2 Karı 2016, ikinci periyot dersleri ise 5 Mart 2016 tarihlerinde başlayacak. Şekillenme başvuruları ise 7-11 Aralık tarihleri beyninde Eğitim Bilimi Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu’na yapılacak.

‘TALEPLERE KARŞILIKSIZ KALMADIK’

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğrenci ve mezunlardan mevrut bunaltıcı taleplere rahat kalmadıklarını kaydetti. Rektör Ulcay, “Bize ulaşan çok bunaltıcı bir talep vardı. Bu talepleri görmezden gelemezdik. Çocuklarımıza belki tıpkısı husus açacak. Öğrencilerin bu programdan yararlanmaları banko kamuda öğretmen olmaları anlamına gelmiyor. Ama bakir yapılan düzenlemeler ile bu arkadaşlarımız devlete atanamasalar da özel yetişek kurumlarında hisse senedi bulabilecekler. Alacakları şekillenme eğitimi da bunun önünü açacak. Çalışmalarımızı daha önceki bin 500 yerine yapıyorduk. Fakat gelen faziletli talepler ve daha evvel farklı üniversitelerin açtıkları programları ayn önüne aldığımızda 2 bin 500 sayısının akla yatkın tıpkısı nüsha olacağını düşündük. İnşallah öğrencilerimiz de bu eğitimden arz ferah şekilde faydalanacaktır” diyerek konuştu.

Share: