Uçakta mağduru oynadı eşini herkese aşağılık etti

Kaynak Altuğ ile Baran Atacan’ın ayrı bölümlerde gezi ettiğini görenler duruma inanamadı. Atacan, yolculara “Bulak ile benim kazancım benzeri değil. O yüzden sistem bütçesine göre uçuyor” diye niteleyerek nükte yaptı. Altuğ, “Baran mağduru oynadı, herkese beni basık etti” dedi

Magazin tarihinin arz haddinden fazla konuşulan ilişkilerinden birini yaşadı Bulak Altuğ ile Yağmur Atacan. Ayrımsız dizide azamet almalarıyla aşkları başladı. Birbirlerini sevdiler, aradaki yaş farkını de tek umursamadılar. Reklam denildi, bu alışveriş yürümez denildi, başkaca gözyaşı farkı dillerden dillere dolaştı. Ayrılacaklar derken çocukları oldu, yıllarca boşanacakları yazıldı amma onlar hep birbirini sevdi. Dedikodulara kulaklarını tıkadılar, yeri geldiğinde dahi nara avaz birbirlerine olan aşklarını haykırdılar.

Çift, geçtiğimiz günlerde aktör Melik Bilim Adamı ile ilişkileri hakkında ahenkli bire bir dostane etti. Bulak Altuğ, eşiyle tesadüf eseri tanıştığını şöyle anlattı: “Tanışmamız çokça acayip. Biz Oktay Kaynak ile dizide oynayacağız. Çocukluk aşkıyız, yollarımız şaz, çocuklarımız ergin. Seneler sonraları buluşuyoruz… Oktay’ın oğlunu canlandırması üzere aktör seçiliyor. Aslında önceki önceki Baran değil başka aynı oyuncu seçilmişti ama şan çok fazla diye niteleyerek elan hareketli aynı aktör aranıyordu. Toplantıya gittiğimde Baran’u gördüm, orada oturuyor. On Paralık umurunda değil. Ayrımsız dizide gördüm, yapışık oynamıyor dedim. Haddizatında Yağmur bambaşka bir görüşmeye mevrut. Madun katta tıpkısı arkadaşının yanına gelmiş amma falsolu yönlendirmişler. Böylecene bir dizide oynamaya başladık.”

Yıllarca eleştiri oklarının hedefi oldular ama Yağmur Atacan hep susmayı yeğleme etti. Bittabi yıllar geçtikten sonra de bu konuya nükteli tıpkısı dille yaklaştı: “Yaşımı üstelik göstermiyorum. Kaynak bile zinde gösteriyor. Hatta gençleşmeye bitmeme ediyor. Düzlük değiştiriyoruz yavaş yavaş.”

Altuğ ise durumu elan duygusal aynı şekilde anlattı. “Onlar öz kendilerine çok konuştular. Bizim umurumuzda olmadı. Kameralar kovalıyordu bizi. Kapımızın uğrunda durdular aylarca. Hayatımdaki koca Yağmur olmasaydı değişik olabilirdi. Fakat başkalarının söylediği tıpkısı kulağından gelip diğerinden çıkıyordu. Ego de öz doğrularımla yetiştirildim” diyen Altuğ, bu durumla başa geçmek için Atacan’ın tıpkı yöntem bulduğunu söyledi: “Evden gazeteleri fırlattı. Telefonları kapattı, TV dahi açmadı, tığ evde çokça mutluyduk.”

HERKES ALTUĞ’A KIZDI!

Altuğ ve Atacan, öyle düzenli bire bir aksata yaşıyor ki… Hele Atacan, öyle takılgan ki kimi zaman eşini zora sokan espriler üstelik yapıyor. İşte onlardan birini bile tıpkısı uçak seyahatinde yaşadı düet. Altuğ, arabayla seyahatten on paralık hoşlanmıyor zira makine çocukluğundan beri onu tutuyor. O yüzden temas yere uçakla gitmeyi yeğleme ediyor. Atacan ise araçla gezi sevenlerden. Beş Altı sene geçmiş Bodrum’a başvurmak amacıyla Atacan, eşine business class bilet alıyor. Henüz sonradan Atacan dahi eşine eşlik etmek istiyor amma tıpkı soy bilet bulamıyorlar. Akıbet gün uçakta saha açılıyor… İşte bu komik hikayeyi ikili, o günkü kadar eğlenerek anlatıyor. Altuğ, “Yağmur ben bayındır edeyim diyerek bana business bilet almış. Uçak meşgul olduğu için ona vadi bulamadık. Sonradan ekonomiden tıpkı kayran açıldı. Çabucak aldık. Genelde tığ ekonomide uçarız ama bu el hakeza oldu. Ayrı kaldık uçakta” diye söze başlıyor.

Rastgele geçen çiftin sebep ayrı oturduğunu konuşuyor. Antrparantez birtakım dayanamayıp Atacan’a “Eşiniz önde siz sebep buradasınız?” diyerek soruyor. Muzip oyuncu, o günü şöyle anlatıyor: “Temas gören yanımızdan konuşarak geçiyor. ‘Bizde cümle kendi bütçesine göre uçuyor. Pınar’la benim gelir seviyem galiba. Ego biletimi kendim alıyorum’ dedim. İnsanların suratları değişti. Kayırıcı tarafta oynamaya bitmeme ediyorum. ‘Bazen beni dahi uçuruyor business’ta’ filan diyorum. Dizge Bulak’ı ayıplıyor.”
Altuğ ise olup bitenden bilgisiz. Yaşananları gülerek şöyle anlatıyor: “İnsanların suratları değişti. Yanımdan gelip geçenler suratıma bakıp cık cık’lıyorlar. Durmuyor, oynamaya devam ediyor Yağmur. Arada perdeyi açıp, ‘Canım çokça çekti benzeri boduç portakal suyu verir misiniz?’ diyor. Ben yanımda olanlara anlattığım üzere onlar üstelik gülüyorlar. Amma Yağmur şüphesiz mağduru oynuyor anlatamam… Uçakta beni soysuz etti.”

DAVUL ÇALMAYI YASAKLADI!

Çift birlikte doğada aralık geçirmeyi, arkadaşlarıyla buluşup eğlenmeyi çokça seviyor. Ee bittabi bu ilişkide de banal kıskançlıklar oluyor. Altuğ, canan oldukları güne dönüyor ve aha o flört zamanlarında yaşadıkları anıyı anlatıyor: “Baran’un okulunun mezunlar toplantısı var. Kulüpte buluşuldu. Vaktiyle bu arada çaldığı orkestra sahnede. Yağmur’u davet ettiler. Ego on paralık izlememiştim. Baran’u ilk kez davul çalarken seyrettim. Dizge alkışladıkça haddinden fazla etkilendim. ‘Tıpkısı henüz benim olmadığım yerde davul çalarsan seni öldürürüm’ dedim. Yani kızlar bateri araklayan erkeğe bakıyor, ben de baktım.”

‘BİZ KENDİ FANUSUMUZUN İÇİNDE ÇOK MUTLUYUZ’

Onların aşklarını ateş parçası kılan, bu kadar eleştiriye karşın mıhlı ayakta kalmalarını sağlayıcı neydi tamam? Baran Atacan, “Yaşadığımız tek şeyi birilerine temerrüt olsun diye yapmadık. Aynı küşayiş hep bunu reklam olsun diye yapıyorlar birlikte dedi. Bulak’ın üzerine çok gittiler” diye niteleyerek konuyu özetledi. Altuğ ise “Biz birbirimizi sevdik. Bu Arada mesafelik geçirmeye değişmeyen verdik. Sonradan gelişim evliliğe vardı. Benim çocuk ika yaşım geldi. Baran ‘Artık senin yavru yapman lazım’ dedi, evlendik, Su dünyaya geldi. Bize ayrılırlar dediler amma ayrılmadık. Kavim konuşup bağrış çağrış yaptı amma biz kişi fanusumuz içinde biz bizeydik. Ben adamı bu haliyle seviyorum, yaşı sıradan hangi yapalım” diye niteleyerek konuştu.

MERVE YURTYAPAN

Share: