Tütüncü’den Yeşil Akdeniz Sanayi Sitesi’ne tapu müjdesi

Dağ Belediye Reisi Hakan Tütüncü Yeşil Akdeniz Uran Sitesi esnafını ülfet ederek ‘Hayırlı kazançlar’ diledi ve tapu müjdesi verdi.

Dağ Belediye Başkanı Kağan Tütüncü, Yeşil Akdeniz Sanayi Sitesi’nin esnafıyla kucaklaştı. Başkan Tütüncü, mübarek algı dileklerini iletti, istek ve taleplerini dinledi. AK Tümen Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile bu arada, Yeşil Akdeniz Endüstri Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu ve yönetimini mülakat ederek seçkin ant esnafın yanı başında olduklarını dile getiren Komutan Tütüncü, Yeşil Akdeniz Uran Sitesi’nin ümran ve mülkiyeti sorunlarının çözüldüğünü ve tapularının yılbaşından geçmiş doğrulama edileceğini müjdeledi. Başkan Tütüncü, endüstri esnafının bu andaç yıllardır özlemle beklediğini söyleyerek Yeşil Akdeniz Sanayi Sitesinin Antalya amacıyla önemini vurguladı. Başkan Tütüncü “Tığ punt bulduğumuz gelişigüzel dönem esnafımızla gelişigüzel olmaya, onlarla mesafe geçirmeye, onlarla hayatı paylaşmaya, onların ikbal sofralarına oturmaya, onlarla aramızdaki kardeşlik bağını hemşerilik hukukunu güçlendirmeye devam ediyoruz” diyerek konuştu.

“İmar ve mülkiyet sorunlarını çözdük”

Yılbaşından evvel tapuların teslim edileceğini anlatım fail Komutan Tütüncü “Yeşil Antalya Endüstri sitesi hemşerilerimizin yıllardır bekledikleri haberi müjdeledik. Uzun Uzun yıllar mülklerinin tapularını bekliyorlardı. Problemleri çözüldü. Bağımsız Milletvekili tapuları hem de beş katlı adına hazırladık ve yılbaşından ilk kendilerine bu tapuları takdim edeceğiz. Verdiğimiz tapular mutlak tapular. Cezire bazında aynı yapılaşmayı değil, parsel bazında benzeri yapılaşmayı öngören bir çalışmamız oldu ve tıpkısı bile mezuniyet artışları yaptık. İki kaskatı sıfırın altında tevessül etmek için toplam ilkokul katlı yapılaşmaya müsait tıpkısı tapu veriyoruz. Tekmil artışları bile şu derk geliyor. İptidai şartlarda üretimlerine başlayan esnafımız daha çok tekmil arzulu bire bir şekilde bitmeme edebilecek. Modern dünyanın hareket istikametinde kendilerine yeni fırsatlar sunduğumuz anlamına üstelik gelen bu beş eğik imar yapılaşması esnafımıza Yeşil Antalya Sanayi sitemize filinta olsun” dedi.

“Endüstri faaliyetlerine yeni alanlar”

Çağcıl ve modern aynı düzlem hazırlamaya himmet ettiklerini söyleyen Başbuğ Tütüncü “Antalya’nın endüstri merkezlerinde, Kepez’de ve Acı’in sanayilerinde çözüm bekleyen onlarca, yüzlerce sorun olmasına karşın yıllar içerisinde bu sorunların tamamına kararlılıkla gidip tezelden kolaylıkla hepsini çözmüş durumdayız. Hemşerilerimize daha abat, henüz gündeş, daha çağdaş tıpkı ortamda üretim yapabilecekleri esnaflık faaliyetlerini sürdürebilecekleri amiyane endüstri faaliyetlerini orta ölçekli endüstri faaliyetlerine taşıyabilecekleri alanlar oluşturduk. Örneğin burada iki kattan ilkokul kata çıktığımızda atölyelerimiz elan da büyüyecek, üretim kapasiteleri henüz dahi artacak ve nedeniyle bu aracısız istihdama yansıyacak. Soylu Erki hareketliliği ve toplumsal hareketliliğin merkezi olacak ve bu uran siteleri artık istihdam kapasitesine ehil olacak. İstihdam üretecek uran sitesini Antalya’mıza kazandırmak ve aksiyon dünyamıza onurlandırmak bizim amacıyla son kademe önemliydi” diye konuştu.

“Antalya’mıza yavuz olsun”

Evcil yönetimlerin ekonomiye sağladığı katkılar sebebiyle kullanılmamış istihdam alanların oluştuğunu ifade fail Başbuğ Tütüncü “Domestik yönetimlerin ekonomilere katkısı hep konuşulan bir konudur. Altınova’yı tamamladık, mamure planlamalarını yaptık ve devasa plazalar, aksata merkezleri yapılıyor. Birçok herif çalışıyor, bu şehrin çocukları, bu şehrin insanı gine bu endüstri sitelerimizde de çok daha modern imkanlarla istihsal yapabilecek iş yerleri doğuyor. Tapulama çalışmalarıyla bayındırlık planlamalarıyla gene burada istihdam edilecek olanlar birlikte yani gene burada çalışacak olanlar üstelik bu evire çevire şehrin hemşerileri, bizim insanımız. Zımnında üretimi arttırmak, ekonomiye derinlik kazandıracak, değer kazandıracak aynı vakıa ama kullanılmamış istihdam alanlarını düşünmek de bu büyüklüğünde oylumlu diyerek düşünüyoruz. O da üretime katkı verecek, bindi verecek, aksamadan etkili bir meydan ekonomisini domestik baz üstelik hayata kılmak için belediyemiz elinden mevrut her şeyi yapıyor. Burada münhal mülkiyet hoppadak buranın mülkiyetçi sorunlarına getirilen bir çözüm değil. Onun ötesinde şehrimizin konuşu çarklarının işleyişine birlikte müspet bir katkıdır. bu haysiyetle bu getirdiğimiz müjdenin muhteşem olduğunu düşünüyoruz. Bu müjdemiz Antalya’mıza güzel uğurlu olsun ve bizleri zaman dostlukla bağrına basan bilcümle esnafımıza de yürekten, yürekten kocaman benzeri teşekkürü takanak biliyoruz” dedi. – ANTALYA

Share: