Türkiye’ye hayran kaldılar: “Hep Avrupa birliğinden henüz bol buradaki kemirmek kalitesi”

– Türkiye’ye hayran kaldılar: “Hep Avrupa birliğinden henüz ongun buradaki yemek kalitesi”

EDİRNE – Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dan gelen turistler Edirne’ye hayran kaldıklarını ve Türkiye’deki yemeklerin bilcümle Avrupa birliği ülkelerinden elan kaliteli olduğunu söyledi.

İspanya’nın Barselona kentinde bire bir müddet yaşadıktan bilahare Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yerleşen Arnau Garrofe Farras, ile Sofya’üstelik lokanta olan Nikoleta Koleva müracaat etmek üzere geldikleri Edirne’ye hayran kaldılar. Türkiye’yi çokça sevdiğini belirten Arnau Garrofe Farras, Türkiye’deki aşındırmak kültürünün ve kalitesinin bilcümle Avrupa birliği ülkelerinden elan bereketli olduğunu söyledi.

“Baharatlar ve yiyecekler de çap”

Bulgaristan’de yaşamına devam fail Barselonalı Arnau Garrofe Farras, “Türkiye’yi İspanya ile karşılaştıracak olursam fiyatlar burada çok henüz mebzul ama Bulgaristan ile kıyaslarsak neredeyse tıpkı fiyata balya geliyor. Baharatlar ve yiyecekler için çokça elan ucuz bura. Bilcümle Avrupa birliğinden daha gani buradaki yemek kalitesi” dedi.

“Türkiye’yi haddinden fazla sevdik”

Aşçılık eden Nikoleta Koleva Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dan Edirne’ye geldiklerini belirterek, “Burada yemeklerin tadına baktık. Daha sonra ise Narven şimendifer istasyonuna gittik. Buradaki güzel insanların ve domuzuna havanın tadını çıkarttık. Türkiye’yi çok sevdik zira hem değişik hem birlikte fena hâlde olduğu amacıyla” diye niteleyerek konuştu.

Share: