“Türkiye Yüzyılı vizyonu”nda Gaziantep buluşması yapıldı

“Türkiye Sohbetleri: Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu” Gaziantep buluşması, Cumhur Reisi başdanışmanları ve kentteki sivil sosyete kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Reisicumhur Başdanışmanları Ayşenur Bahçekapılı, Ahmet Esaslı Köroğlu, Ayhan Ovan ve Mehmet Uçum ile Gazeteci-Edip Mehmet Çek, “Türkiye Sohbetleri: Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu” programında Gaziantep’teki STK temsilcileriyle aynı araya geldi. Programın açım konuşmasını eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşenur Bahçekapılı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim’bile cumhuriyetin 100. yılında açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyonundan ne anlıyoruz, neler sunuyoruz, neler vadediyoruz. Zaman bunları sunarak sizlerle tartışmaya ayırmak ve sizlerin bile görüş ve önerilerini almak istiyoruz” dedi.

“Bu toplantıdan ülkemiz için çok yararlı fikirler ve sonuçlar çıkacağına inanıyorum”

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte gelişigüzel hareket ika kültürünün egemen olduğunu ifade ederek, “Gaziantep alay malay gelişim etme kültürü ve kuma akılın faziletkâr olduğu, herhangi bir şeyin masada konuşulabildiği bire bir site. Ben inanıyorum kim bu toplantının sonucunda da hem şehrimiz hem bile ülkemiz amacıyla haddinden fazla müfit fikirler ve sonuçlar kazanç” ifadelerini kullandı.

Reisicumhur Başmüşavir Ahmet Yakınlarında Köroğlu de Türkiye Yüzyılı’nın öneminden bahsederek, “Türkiye Yüzyılı özellikle 15 Orak Ayı hain çarpış girişiminden bilahare Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile taçlanan yıpranmamış hükumet sisteminin Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ikinci kurtuluş savaşımızın, ati ve istiklal mücadelemizin, bundan ahir Cumhuriyetimizin 100 yılını de baz alarak Türkiye Yüzyılı vizyonunu bahsetmek üzere buradayız” dedi.

Reisicumhur Başdanışmanı Ayhan Ovan ise, “Türkiye Yüzyılı’nın bilcümle emarelerini hep beraber yaşıyoruz. Dünyada tıpkı müphemiyet ve olağanüstü tıpkı periyot yaşanırken Türkiye bir nice alanda bütün altyapısıyla hem üstyapısıyla hem üstelik kayırıcı merkezli diplomasisiyle ön plana çıkıyor” diye niteleyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum birlikte, “Türkiye Yüzyılı, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına yönelik aynı perspektiftir, bir vizyondur. Geleceğe uzanan sonuç etap serbest çerçeveli tıpkısı göz açısıdır” dedi.

Program, konuşmaların arkası sıra STK temsilcilerinin istifham ve sorunlarını dile getirmesi ile devam etti. – GAZİANTEP

Share: