Türkiye, Instagram kullanımında dünyada 6’ncı sırada

2022 yılı verilerine göre dünyada bildirme fazla Instagram kullanıcısına ehil ülkeler muhtemelen oldu. Türkiye genişlik çok Instagram kullanan ülkeler beyninde 6’ncı sırada meydan alarak evvel 10 içerisinde girerken, 52,15 milyon kişinin uygulamayı kullandığı kaydedildi.

Medya strateji kurumu Ajans Press’in, Statista verilerinden elde ettiği bilgilere bakarak, dünyada genişlik fazla Instagram kullanıcısına cemaat ülkeler galiba oldu. Böylecene Türkiye arz çok Instagram kullanan ülkeler ortada evvel 10’a girerken 52,15 milyon kişinin kullandığı kaydedildi. Listenin önce sırasına yerleşen büyüklük ise 230,25 milyon kullanıcı ile Hindistan olurken, onu sırasıyla 159,75 milyon ile KUL, 119,45 milyon ile Brezilya, 99,15 milyon ile Endonezya, 63 milyon ile üstelik Rusya izlem etti. Listede yemeden içmeden 20 büyüklük düz alırken, sonuç sıraya yerleşen 16,1 milyon ile Ukrayna oldu. 3 sene esbak veriler incelendiğinde, Türkiye’deki Instagram kullanıcı sayısının 34 milyon olduğu ve 3 yılda 18 milyonun üzerinde çoğalma yaşandığı görüldü.

Ajans Press, dünyada kullanıcı sayısı 2 milyarı çok olan Instagram ile alakadar medyaya yansıyan haberleri inceledi. Ajans Press’in bağlanmış ve online basın arşivinden derlediği bilgilere bakarak vakit kaybetmeden bu yıl Instagram ile alakadar 358 bin 958 haberin medyada onomatope bulduğu kaydedildi. Medyaya yansıyan olgun içerikleri çözümleme edildiğinde, dijital pazarlama sektöründeki yenilik ve gelişmeler, magazin basınının paylaşımları, yenilik ve güncellemeler yeryüzü çokça bilim olan içerikler oldu.

Share: