Türe Bakanı Gül’den personel alımına dair izah

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sedir Genel Kurulunda yaptığı açıklamada “Adliyelerde ve ukubet uygulama kurumlarında çalışan personelimiz bizim üzere çokça kıymetlidir” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Dümen Bütçe Kanunu Teklifinin maddelerinin görüşmeleri sürüyor. Hak Bakanı Abdulhamit Gül, görüşmelere katılarak konuşma yaptı.

Icra Vekili Gül “Adliyelerde ve ceza uygulama kurumlarında çalışan personelimiz bizim amacıyla çok kıymetlidir. Layenkati himmet eden, çabalama harcama eden tam personelimize, egemenlik mensuplarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum. Ve bakir personel alımı sürecimiz devam etmektedir. Bildiğiniz kabilinden ukubet infaz kurumlarında fiili hizmet zammını getirmiştik, mübaşirlerimizle ait adımlar atmıştık. Ancak parçalanmamış çalışanlarımızın koca haklarını elan iyileştirilmesi üzere Maliye Bakanlığımızın desteğiyle bu konuda bile gine ilave adımları atmaya bitmeme edeceğiz. Tekmil çalışmalarımız milletimiz ve ülkemiz içindir. Ülkemizin ahbaplık ve adaletini daha ileriye kaldırmak için ulama sunacak hep görüşlere, bilcümle önerilere tek politik engel koymaksızın açıkça olduğumuzu buradan beyan etmek isterim zira hüküm DOĞRU PARTİ’nin yargısı değildir; hız 83 milyonun yargısıdır, bu milletin yargısıdır. ” dedi.

Vekil Gül önümüzdeki dönemde, kamunun vatandaşla mahkemelik olduğu, vatandaşın kamuyla, devletle mahkemelik olduğu uygulamaya de sonuç vermek için yönetsel barış müessesesini getireceklerini belirtti ve “Böylecene, hem yargının hisse senedi yükü azalacak hem üstelik vatandaş devletiyle mahkemelik mümteni, büyüklük vatandaşıyla mahkemelik mümteni. Bunu da bütün beraber, inşallah, eren milletimizin hizmetine sunacağız.” dedi.

Share: