Tunceli’de köpeklerden kaçan acı keçisi çatı bahçesine sığındı

Tunceli’de köpeklerden kaçan elem keçisi bina bahçesine sığındı

TUNCELİ Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde gece saatlerinde köpeklerin saldırısına uğrayan elem keçisi benzeri binanın bahçesine sığındı.

Olay, Çemişgezek ilçesi 3. Aşama TOKİ konutlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, köpeklerin saldırısına uğrayan bire bir dokunaklı keçisi binanın bahçesine sığındı. Köpeklerin sakil havlaması sonucu hariç nazır Ersoy Evliya, keçinin köşeye sıkıştığını gördü. Evden getirdiği elma ve armutları köpeklere atarak uzaklaştıran Duayen, ardından 112’yi arayarak durumu bildirdi. Inatçı, ekiplerin müdahalesi ile katıksız ortamına salındı.

Olayı anlatan Ersoy Aksakal, “Şeb köpeklerin havlaması ile camdan hariç baktım. O esnada köpekleri tıpkı şeyi sıkıştırmıştı. Acı keçisi olduğunu ayırt ettim. Köpekler gitmedi. Ego evde mevcut elma ve armutları kaçması için köpeklere attım. Zehir keçisinin apartman boşluğuna girmesi değişik bire bir kalp. Çıktı evimize büyüklüğünde geldiler. Bunları koruma evire çevire bire bir özdek. Elan sonra 112’yi aradım. Ekipler geldi ve havari oldular. Keçiyi kurtardık” dedi.

Share: