Tunceli’de engelliler için dayanışma yemeği

Tunceli’de 3 Çatlak Acun Engelliler Haset nedeniyle Bedenî Engelliler Destekleme Derneği marifetiyle dayanışma yemeği düzenlendi.

Tunceli’de 3 Boşluk Dünya Engelliler Günü zımnında kentteki bir lokantada Bedenî Engelliler Sübvansiyon Derneği eliyle tesanüt yemeği düzenlendi. Yemeğe, Dernek Başkanı Mürtefi Arslan’ın yanında özürlü bireyler ve aileleri katıldı. Yemekte mütekellim Dernek Başkanı Yüksek Aslan, “3 Açıklık Acun Engelliler Haset nedeniyle bizleri ülfet fail özellikle valimiz Sayın Mehmet Yüksek Özkan kalkmak için, gelgel amirlerimize, dayanışma yemeğimize sponsorluk işleyen Tuncelili ve Elazığlı hayırseverlerimize ve duyarlılık gösteren herkese teşekkürname ediyoruz. Sayın valimiz ziyaretinde taleplerimizi dinledi ve bunların çözümü noktasında elinden geleni yapacağını söyledi. Bizlere temas devir duyarlılık gösteren sayın valimize derneğimiz yerine teşekkürname ediyorum” dedi.

Tunceli genelinde 7 bin 742 ayrımlı bariyer grubundan birey olduğunu hatırlatan Aslan, “Bu birlikte nüfusumuzun kısaca yüzde 10’una istikbal ediyor. Yani özetle sakat erler bu toplumda var ve var olmaya devam edecekler. Fakat engelleri bilcümle gelişigüzel umum ele verirsek aşabiliriz. Bölüm nedeniyle kamu özürlü bireylerimizin günlerini kutluyor, sunturlu ve umutlu yarınlar diliyorum” diyerek konuştu. – TUNCELİ

Share: