TSYD temsilcileri İstanbul’da buluştu

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezince düzenlenen “TSYD İl Temsilciler Toplantısı” İstanbul’bile gerçekleşti. Toplantıya Van’dan 1994 yılından bu yana TSYD Van Temsilcisi görevini örümcek İkram Kali katıldı.

Türkiye’nin yer saygın medya iz kuruluşlarının başında gelen Türkiye Spor Yazarları Derneği el temsilcileri toplantısı TSYD Uzun tesislerinde yapıldı. Toplantıya TSYD Umumi Başkanı Oğuz Tongsir, TSYD Koordinatörü Birgül Pullukçu, 71 ilden gelen temsilci katıldı. Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Oğuz Tongsir, toplantı öncesinde memleket temsilcilerine TSYD umumi merkezi sosyal ve spor tesislerini gezdirerek yapılan çalışmalar ve yenilikler için hikmet verdi. Başkan Tongsir, daha önceki bire bir haddinden fazla alanının kullanılamaz ve etkisiz durumda olduğu tesiste zat dönemlerinde yapılan çalışmalarla türlü spor ve toplumsal aktivitelerin yapıldığını, TSYD’ye eskimemiş gündeş birimler kazandırdıklarını anlatım etti. TSYD’yi Anadolu’ya yayarak geniş tıpkı aile oluşturduklarını ifade fail Tongsir, temsilcilerin bulundukları illerde TSYD’yi gururla künde ettiklerini belirterek, Anadolu gazetecisine ayar veren, kucaklayan, eş çıkan, haklarını koruyan tıpkı basiret içerisinde olduklarını söyledi.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir; “Üstlendiğiniz görevi hakkıyla yapıp, bütün zorlukları göğüsleyen siz Anadolu’daki temsilcilerimize hangi kadar teşekkür etsek azdır. Neler yaptığınızı biliyoruz. Sizler meslektaşlarınızın işini kolaylaştıran kebir aynı sorumluluğu ve görevi başarıyla hesabına getiriyorsunuz. Emeklerinize afiyet, mebzul ki varsınız. Burada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu TSYD kendisine yaşıyoruz Biz herkesi kucaklıyoruz. Bizden-sizden diyerek ayrışım yapmıyoruz. Anadolu ile TSYD daha da güçlendi. Bu birlikteliğimiz herkese benzer olsun” dedi.

En kıdemli temsilciler beyninde ilk sırada meydan düzlük Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin 28 almanak TSYD Van Temsilcisi İkram Kali yaptığı konuşmada, 2011 Van depremlerinde kırıcı hasar görerek yıkılan Atatürk Stadyumu tribününün adına eğreti tribün yapıldığını söyledi. Basın tribünün olmadığını protokolde demirle ayrılan bir bölümün kullanıldığını belirten Kali, Van’ın bakir stadyuma basının daha gani koşullarda fariza yapmaya ihtiyacı olduğunu olduğunu dile getirdi. Van’bile düzenlenen TSYD etkinliklerine dahi değinen Kali, “Van’birlikte 1994-1996-97 futbol sezonları başında Vanspor, Elazığspor, Erzurumspor, Bingölspor ve Siirt Karye Hizmetlerispor kulüplerinin katılımıyla kuartet Van TSYD Gün Doğusu Turnuvası düzenledim. 1998-99 futbol sezonunda çıtayı yükselterek Cumhuriyetin 75. Yılı zımnında Vanspor, İstanbul’dan Sarıyerspor, Zeytinburnuspor, Ankara’dan Sekerspor’un katılımıyla Van TSYD Cumhuriyet Altını Kupası turnuvası düzenledim. Antrparantez seminer ve futbol kuralı eğitimleri gerçekleştirdim” dedi.

TSYD Umumi Başkanı Oğuz Tongsir, Van’da yapılan turnuvaları ve diğer etkinlikleri yaşıt göstererek Cumuhuriyetin 100. yılı, TSYD’nin 60 yapılış yılı dolayısıyla 2023 yılında temsilcilerin illerinde turnuvalar düzenlemesi önerisinde bulunarak organizasyonlara destek olacaklarını, ayrıca genel kalıp kendisine, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına hazırlandığı tıpkı dönemde TSYD’nin da 60. kuruluş yılına hazırlandığını kaydetti. – VAN

Share: