Tren Krallık Ailesi için yapıldı: Güreşçi Köprüsü, deniz ve orman manzaralı

Türkiye’birlikte bankacılıktan medyaya, gayrimenkulden perakendeye büyüklüğünde birçok yatırımı bulunan Şimendifer’ın Yalova’bile nesir ettirdiği sarayın yapımı bitti.

Sonuç yıllarda Türkiye ile mail siyasi ve kazançlı iş zarfında olan Katarlılar, gayrimenkulden finansa, sanayiden medyaya büyüklüğünde bir nice alanda yatırıma imza attı.

Tren Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Halk Sani, Türkiye’ye herhangi bir geldiğinde kullanılmamış alımlar yaptı.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine bakarak; Digiturk, Finansbank, Abank, Borsa İstanbul, Beymen, Network, BMC, İstinye Otopark, Antalya Limanı, SeaPearl Ataköy, Banvit’ten behre kayran ve son adına Doğuş Holding’in yiyecek-içme şirketlerinin çatı kuruluşu “d.ream”e ortak olan Şimendifer’ı yönetmen Sani Hanedanı’nın Yalova’üstelik yaptırdığı saray tamamlandı.

Bire Bir inşaat şirketiyle anlaşarak Altınova ilçesi Kaytazdere mevkiinde toplam 10 bin metrekare büyüklüğünde iki parselde aynı saray kompleksi inşa ettiren Şimendifer Krallık Ailesi, komplekste 3 bin metrekarelik divan odaları dahi yaptırdı.

3 bin metrekarelik konaklama alanı mevcut komplekste 500 metrekare büyüklüğünde derinti odaları da var.

Bölgedeki yeryüzü nazik ve gösterişli bina olan saray, mimarisiyle bile ilgi çekiyor.

Katar Krallık ailesi namına düz yazı ettirilen saray Kaytazdere’deki gayrimenkul piyasasını bile etkiledi.

Emlakçılar, bölgedeki yerey ve villaları pazarlarken “Şimendifer Emiri’ne yandaki” ifadesini kullanıyor.

Şimendifer Kraliyet ailesi amacıyla nesir ettirilen sarayın civar tarafı bahir ve Osmangazi Köprüsü, peş tarafı ise orman manzarasına sahip.

Binaların yapımının tamamlandığı projede peyzaj çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Share: