Trafik kazasında hayatını kaybeden hususi harekat polisine veda

Şanlıurfa’daki trafik kazasında yaşamını yitiren hususi harekat polisi Ferhat Özer’in cenazesi, Kocaeli’de toprağa verildi.

Özer üzere İl Emniyet Müdürlüğü Eşkal Kampüsü’nde tören düzenlendi.

Törene, eşinin özel harekat üniformasını giyerek katılan Sümeyye Özer, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Burada Kur’an-ı Ahi okunması ve dua edilmesinin peşi sıra Özer’in Türk bayrağına sarılı tabutu, meslektaşları ile merasim mangasınca cenaze aracına taşındı. Özer’in cenazesi, daha sonra Kartepe ilçesi Şirinsulhiye Mahallesi’ndeki babaevine götürüldü.

Burada helallik alınması sonrasında Özer’in naaşı, Bakir Cami’ye getirildi.

İl Müftüsü Sinan Cihan’ın öğle vakti kıldırdığı namazın ardından Özer’in cenazesi, Derbent Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze törenine Özer’in ailesi ve yakınları ile Ilbay Seddar Yavuz, Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Yaşar Idrak Etmek, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Balaban, İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Cingöz Komutanı Albay Çetin Haklı Kapancı, protokol üyeleri, polis güçleri memurları ve vatandaşlar katıldı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Bölüm Müdürlüğünde görevliyken 2022 yılı genel atamaları çerçevesinde Diyarbakır Güvenlik Müdürlüğüne atanan hususi harekat polisi Ferhat Özer, güzeşte Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana mevrut trafik kazasında hayatını kaybetmiş, eşi ise yaralanmıştı.

Share: