Trabzon’da mevsim öncesi turizm değerlendirme toplantısı yapıldı

Trabzon’da kullanılmamış mevsim öncesi turizm değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Hars ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, Trabzon Tecim ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi ve umumi heyet üyeleriyle mevsim öncesi yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Erdoğan, Trabzon’u 12 kamer turizm hareketinin olduğu tıpkı şehir haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Tüm paydaşlarla bu hedefe yönelik çalıştıklarına dikkati çeken Erdoğan, “Geçtiğimiz günlerde yılın evvel kruvaziyer gemisini karşıladık. Nisan kocaoğlan sonuna büyüklüğünde 8 geminin elan gelmesini bekliyoruz.” dedi.

Çelebi üstelik Trabzon’daki turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla yaptıkları çalışmaları aktardı.

Özellikle sağlık turizmine büyük ehemmiyet verdiklerini dile getiren Çelebi, “Afiyet turizminin ilimizde geliştirilmesi yerine faal biçimde çalışıyoruz. Fuar ve kongre turizmi de kentimizdeki turizm hareketinin yıl süresince devam etmesi amacıyla ehemmiyet verdiğimiz konulardan biri.” diye konuştu.

Toplantıda, Trabzon turizm stratejisinin oluşturulması, turizm master planlarının yapılması, evcil ve yabancı turistlere yönelik davet merkezinin kurulması, sektöre yönelik eğitim bilimi faaliyetleri, turizm fakültesi kurulması ve bölgedeki gezgin rehberi sayısının artırılması kadar konular bile ele makbuz.

Share: