Trabzon Itimat Müdürlüğünden bazı yerlere semboller çizilmesine ilişkin açıklama

Trabzon Güven Müdürlüğü, kentte bazı yerlere sprey boya ile çeşitli semboller çizilmesine ve yazı yazılmasına ilişgaraz açıklama yaptı.

Açıklamada, 19 Temmuz’birlikte bazı basın yayın organları ile sosyal iletişim araçları hesaplarında, Akçaabat ilçesinde birkaç mezara, işaret levhalarına ve reklam tabelalarına siyah püskürteç kullanılarak semboller çizildiğine yönelik paylaşımlar yapıldığı belirtildi.

Paylaşımlar üzerine başlatılan çalışmalarda, tıpkı ortaokulun duvarlarına bile çeşitli yazılarla gelişigüzel analog sembollerin çizildiğinin tespit edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olayı aydınlatmaya yönelik çalışmalarda, söz konusu sembolleri çizdikleri da tespit edilen suça sürüklenen çocuk 2009 doğumlu M.T.B. ile 2007 doğumlu S.Ü. adres tespitleri sonucu yakalanmıştır. Yaşları küçük çocuklar, mezarlık, reklam tabelaları, işaret levhaları ve ortaokul duvarlarına, internetteki oyunlardan gördükleri ve şekil itibarıyla birlikte beğendikleri, anlamını bilmedikleri sembolleri spreyle yaptıklarını ve yazı yazdıklarını bildirme etmişlerdir. Konuya ilişgaraz süreç, adli makamların talimatlarına istinaden izlem edilmektedir.”

Öte yandan, savcılık tarafından ifadeleri alıyemek M.T.B. ve S.Ü’nün serbest bırakıldığı öğrenildi.

Share: