Toplumsal arkalama uygulaması genişletildi

4 milyon haneye 15 bilyon teklik destek sağlayacak Eş Destek Programı’nın kapsamına müteharrik ve emekliler da makbuz. Adalet sahiplerine evvel ödemeler 29 Temmuz Cuma haset yapılacak

İhtiyaç sahiplerinin dört gözle beklediği Türkiye sülale destek paketinin kapsamı genişletildi. Müjdeyi Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Yoğunluk Acılı verdi.

Zihayat benzeri sosyal çap olmanın sonucu yerine hayata geçirilen içtimai yardım uygulaması Türkiye Karı Destek Programına çalışanlar ve emekliler de referans yapabilecek.

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin kesin minimum ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla özel sektör çalışanları ile esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanları, SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, Emekli Sandığı emeklileri ve SSK, BAĞKUR ve Zor Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri da ‘Türkiye Ocak Destek Programı’ndan faydalanabilecek.

ÇALIŞAN VE EMEKLİLER DE BINDI ALGI

Hükümet içtimai yardımın şemsiyesini genişletti. Elektrikten, doğalgaza, eğitimden sağlığa, mevlit yardımına büyüklüğünde Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla 50’ye mümasil ahenktar yardım programına eklenen Türkiye Sülale Bindi Programının kapsamı genişletildi.

Mevcut sosyal yardım yararlanıcıları yoksulluğun yanında hassaten dezavantajları birlikte olan gruplardı. Bu paketle ekstra benzeri dezavantaja icap kalmaksızın sosyoekonomik düzeyi belirlenin altında olan vatandaşlara üstelik içtimai müzaheret desteği sağlanacak.

4 milyon haneye 15 milyarlık destekten müteharrik ve emeklilerin dahi intifa imkanı sağlandı. Bindi programı üzere genel şartları taşıyan mütekait ve çalışanlar üstelik başvuru yapacak.

İLK ÖDEMELER CUMA NAMAZI HASET

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği 15 milyarlık Türkiye sülale bindi projesi kapsamında adalet sahiplerine önce ödemeler 29 Orak Ayı Cuma Namazı günü yatırılmaya başlanacak.

Hanelerin dirimlik durumuna bakarak maaş 450,550 ve 600 liralık arasında bindi verilecek. Yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 liralık arasında bindi bırakılmış olacak. Destekler 12 ay süresince tınlamalı kendisine sağlanacak.

BAŞVURULAR E-DEVLETTE

BAHIS KONUSU bindi programına başvuralar e-cesamet üzerinden 27 Haziran tarihinde başladı. E-mehabet kullanmayan vatandaşlar sülale ve içtimai hizmetler bakanlığı içtimai teavün ve el birliği vakıflarına (SYDV) ya de bakanlığın gelişigüzel kurumuna anbean başvuru yapabiliyor.

Türkiye’nin ürettiği refahı paylaştığını tamlayan Bakan Kederli, “Orak Ayı’birlikte başvuru işleyen vatandaşlarımız Içtimai Teavün ve El Birliği Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı izlem fail evvel ödemede başvurdukları ay karışma tevessül etmek amacıyla destek ödemesi alacaklardır.

Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi, e-Devlet’e!” paylaşımı ile destekten faydalanmak isteyenlere çağrıda bulundu.

Share: