TOKİ’den İstanbul ve Zonguldak üzere kaçırılmayacak vesile

T.C. Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İstanbul’da 14 hisse senedi yerini Zonguldak’ta üstelik 34 gelişim yeri ve 41 konutu, 17 Sülale’ta degaje artırmayla satışa çıkarıyor.

100 bin aileyi karı sahibi yapacak “Kullanılmamış Evim Projesi” nazik demet gördü.0,69 konut kredisiyle satılacak konutlar amacıyla gelişigüzel referans ücreti alınmayacak. Eskimemiş Evim Projesi’ni açıklanan T.C. Kaynak ve Maliye Bakanlığı’na bindi veren T.C. Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 81 ilde münteha konutlar, belli başlı aynı oranda evet ve bitmeme eden konutlar ile bankalarla garantörlük sözleşmesini imzalamış bakir başlayacak projelerin kampanyaya dahil olacağını açıkladı.

Site merkezinde çılgın dirim sahiplerini bekliyor

İstanbul Zeytinburnu’nda birbirinden çağcıl ve hazır iş yerleri ve Zonguldak’ta şehrin merkezindeki inşaatı bayılmak için olan 34 hisse senedi yeri ve 41 hane müzayede ile satışa çıkıyor. Değişik metrekarelerdeki gelişim yeri ve konutlar 3 kamer sonraları teyit edilecek. Yüzde 40 peşinat, 60 kamer vade ile satışa sunulan yatırımlık iş yerleri ve konutlar KDV’den affedilmiş olacak. 17 Ocak Salı günü saat 10.30’daki artırma TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konuşma Salonu ve Zonguldak Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konuşma Salonu Merkez’da gerçekleşecek. Sarih artırmaya online paydaşlık birlikte sağlanabilecek.

Sarih artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası A.Ş. aracılığıyla yürütülecek. Tafsilatlı bilgilere “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0212 608 15 00 “444 86 54” numaralı telefondan ulaşılabilecek.

“Site merkezinde olması çok balaban aynı artı”

Satışa hazır evleri gezen Sibel Kabakasal, “İnanılmaz pir. Lokasyon yerine ve bu seneki projesi diğerlerinden henüz farklı galiba, Hayretler içerisinde dolaştım. Çokça güzel. 60 kamer mehil ile olması, imkanlarının çok bereketli olması. Herkese tavsiye mektubu ediyorum. İnanılmaz fena hâlde. Biz bu büyüklüğünde beklenti içerisinde gelmemiştik. Gezdikçe neymiş ölçüsüz tıpkı şehir havası alıyorum. Mutfağa girdiğim zaman o sağlık emniyetsiz pir. Lavabo, banyosu, balkonu alelhusus bizim için çok muhteşem. Kent merkezinde olması çokça balaban bire bir fazlalık. Şu yargılama gördüğüm molekül bunlar. Eminim bura yük ile dolduğunda inanılmaz adamakıllı olacağına inanıyorum” dedi.

Gezdiği dairelerin mutfaklarının büyük tıpkı özenle yapıldığını söyleyen Gülsen Çakmak ise “Haddinden Fazla beğendim. Hem genişliği, ergonomik olması, merkezde olması çok hoşuma gitti. Mutfağı, banyoları çok iyicene ve hoşuma gitti. TOKİ’nin hakeza tıpkı aile çıkartması beni çok şaşırttı” dedi.

Satış Danışmanı Gizem Ayça Kahveci dahi “17 Familya’ta münhal münakasa olacak. Dükkanlarımıza ve dairelerimize yüzde 40 önceden, 60 ay önel şeklinde fırsatlarla sahip olabiliyorsunuz. Onun dışında başlarken ödemenizde yüzdelik 20 indirim söz konusu” dedi.

Vatandaşlar degaje artırmaya online da katılabilecekler

Satış Danışmanı Koca Çevik KDV’den affedilmiş tutulan 34 işyeri ve 41 konutun peyda artırmayla satılacağını anlatarak şöyle dedi:

“İstanbul Zeytinburnu’nda birbirinden şık ve modern işyerleri ve Zonguldak’ta şehrin merkezinde inşaatı bitmek için olan 34 işyeri ve 41 ev engelsiz artırmayla satışa çıkıyor. Farklı metrekarelerdeki işyeri ve konutlar 3 kamer sonradan konfirmasyon ediliyor. Yüzde 40 peşinat, 60 ay vade ile satışa verilen yatırımlık işyerleri ve konutlar KDV’den muaf olacak. 17 Karı haset saat 10.30’bile İstanbul TOKİ hizmet binasında video konferans yoluyla Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda ihalesi gerçekleştirilecek. Kategorik artırmaya online ortaklık bile sağlanabilecek.” – ZONGULDAK

Share: