Togg’da çalışan kişi sayısı 1000’i aştı

Türkiye’nin otomobili Togg’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, çalışzaman sayısının 1000’i aştığı kaydedildi.

Togg’un Gemlik’teki tesisinde çalışmalar devam ediyor. Şirketin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “#YeniLigeYolculuk’ta alay malay yürüdüğümüz çalışma arkadaşlarımızın sayısı 1000 kişiyi aştı. Herhangi Bir biri değerli bire bir parçamız olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz.” denildi.

Kıvrak ve yenilikçi aynı fastback

Edinilen bilgiye göre Togg’un “Zekâ Akıllı Aygıt” namına isimlendirdiği seziş otomobili, Togg DNA’sında mevcut anlatım bilimi özelliklerin korunduğu, diri ve yenilikçi bir fastback kendisine öhangi çıkıyor. Stil konseptinin temelini, kaslı dip tasarım ve ön farlardan başlayıp aracın profilini güçlendirerek arkaya büyüklüğünde uzayan omuz çizgi oluşturuyor. Araba üzerinde bulunan aydınlatmalı Togg logosu ise doğu ve batının birlikteliğini simgeliyor.

İç tasarımda da kullanıcı deneyimi üst seviyeye taşınıyor

Uğur Günak liderliğinde Togg tasarımcıları tarafından geliştirilen ve Pininfarina stüdyolarında üretilen cihazdaki ön kadeh, doğuştan elektrikli mimariyle ahenktar olacak şekilde az daha baştan tasarlanırken, jantlar Togg DNA’sına ilgilendiren çok kollu stilize edilmiş lale özelliğkayınbirader taşıtöz devam ediyor.

Menekşe ve çivit mavisinin karışımına çdüz metalik gri renge cemaat akıllı cihazda, dış tasarımın yanı sıra iç tasarım ve yolcuların kabin deneyimi birlikte bire bir üst seviyeye taşınıyor.

İçeride C SUV’un tasarımına sadık bir yaklaşım izlenmesine rağmen, yönelteç simidi, sportif ve albenili bire bir tasarımla başfecir oluşturulmuş durumda bulunuyor. İç mekanda entegre emniyet kemerlerine ehil 4 sayı tekli takviye vadi alırken, orta sütunu ortadan kaldıran tasarımla kapılar benzeri kitap kabilinden açılıyor. Ön koltuklarda açık ulam ten kullanılırken, üst koltuklarda yoğun kırat tercihi göze çarpıyor. Itimat kemerlerinde ise özgünlüğü vurgulamak içmağara açık mavi keyfiyet tercihi dikkati çekiyor.

2022 yılı akıbet çeyreğinde seri üretime hazır

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilgilendiren küresel ayrımsız bellik ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle yola çıkoku Togg, 2022 yılının serencam çeyreğinde sekans üretime hazır olacak.

Uluslararası teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının evvel çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV pazara çıkacak.

Ardından esasen C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Izleme eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıtaraf ve 5 modelden oluşdakika ürün gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a büyüklüğünde bir tane benzeri platformdan 5 farklı bir üretimiyle bütün 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Share: