TMO alım pirimi desteğine ilişmaksat değişmeyen Resmi Gazete’de yayımlandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre çiftçilere buğday ürünü için kilo başına 1 TL, rüşvet ürünü içmağara kilogram başına 0,50 TL “Tarım Mahsulleri Ofisi Alım Primi Desteği” ödenecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre çiftçilere buğday ürünü için kilo başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0,50 TL “Tarım Mahsulleri Ofisi Alım Primi Desteği” ödenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğdakika imzasıyla yayımlanan karara göre 2022 yılında Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı kendisine arpa buğday üretimi işleyen, ürettikleri ürünlerini TMO’ya satan ve bu satışlarını alım satım belgesi ile belgelendiren çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, rüşvet ürünü için kilo başına 0.50 TL “TMO Alım Primi Desteği” ödenecek. 2022 üretim yılı içerisinde ÇKS’de kayıtlı olan ve desteklemeden yaralanmak talip çiftçilerin arz geç 01.09.2022 tarihine büyüklüğünde ürünlerini TMO’ya satarak, 16.09.2022 tarihine kadar ÇKS’de kayıtlı oldukları el/ilçe müdürlüklerine alım satım belgeleri ile müracaat etmeleri gerekecek.

Share: