Terör listesi biricik bir tane temizleniyor

Bu yılın başından itibaren Kırmızı, Boz ve Turuncu listeden dokuz terörist etkisiz arkaç getirildi. MÄ°T, liste dışındaki 12 üst düzey PKK’lıyı da dideban atışlarıyla avladı.

Terörden arananların vadi aldığı Kırmızı, Gökçe, Yeştoprak, Turuncu ve Gri listede mevcut teröristler sınırlı içinde ve sıkıntılı dışında yürütülen operasyonlarla hepyek atıl ayla getiriliyor. Bu yılın başından itibaren PKK’nın sözde üst düzey sorumlularının yer aldığı Kırmızı listeden aynı, Gri listeden iki, Turuncu listeden ise altı tevessül etmek üzere bütün dokuz terörist işsiz ağıl getirildi. Söz konusu listenin haricinde terör örgütü PKK’nın akıl takımını adım adım izleyen MÄ°T, bu yılın başından bu yana 12 sözde üst düzey teröristi Suriye ve Irak’ın kuzeyinde dideban atışlarla süreduran ağıl getirdi. Ayrıca MÄ°T, Mavi kategorideki PKK’lı ‘Zerdeşt’ harf adlı Savaş Çelik’mağara yanı sıra çok sayıbirlikte DEAŞ ve FETÖ üyelerini birlikte adsız operasyonlarla paketleyip yurda getirdi.

KANLI SALDIRILARIN FAÄ°LLERÄ°

Aylak hale getirilen teröristlerin arasında, Muş’un Malazgirt ilçesinde 2015’te şehit edilen Ä°lçe Uyanık Komutanı Binbaşı Aslan Kulaksız’ın, Ankara Güvenpark’taki otobüs duraklarının önünde bomba yüklü aracın infilak ettirilmesinin, Şırnak-Cizre karayolunda askeri konvoyun taranması kabilinden kanlı terör olaylarının sorumluları bulunuyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÇÖKÜŞTE

BU ARADA, üst üste yapıulan başarılı operasyonlar ile PKK tabanında ciddi huzursuzlukların yaşandığına ilgi çekiliyor. Teröristlerin kaçacak yeri kalmadığı, örgüte katılım oranının azaldığı ve teslimlerin önemli ölçüde artığına işaret ediliyor. PKK’nın elebaşlarının ise örgütten kopuşlara bariyer olma kapasiteleri yitirdiği belirtiliyor. Güvenlik kaynakları ise PKK’nın karın takımı için çemberin artık anbean daraldığına işaret ediyor.

SELÇUK BÖKE | ANKARA

Share: