Tekirdağ’da eş cinayetleri kınandı

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde üç çevrim önce bozuk eşi aracılığıyla öldürülmüş Ayşenur Akkurt ve karı cinayetleri kınandı.

Şarköy Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Seval Kaçar, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, kadının kadına olan desteğini ifşa etmek yerine bire bir araya geldiklerini söyledi.

Kadınlara fiziksel ve ruhsal şiddete ağızsız kalmamaları çağrısında kâin Kaçar, “Ayşenur kız çocukları yetiştiren pırıl pırıl tıpkısı anneydi amma kocası onu katledene kadar. Kadınlara davet yapıyorum, fiziki yada ruh bilimsel şiddete alın ağızsız kalmayın. Telefonlarınıza gerçeklenmiş KADES uygulamasını indirin. Esaslı mücadelemizin sonuna kadar gideceğiz. Kadınlar, öz değerlerini nasıl bilmeli. Annelere sesleniyorum, apayrı Ayşenur’lar ölmesin diye bencil değil, merhametli füru yetiştirin.”diye konuştu.

Yapılan konuşmaların arkası sıra toplanan kol ellerinde kayıtlı dövizlerle motto attı.

Basın açıklamasına, Tekirdag Site Konseyi Başkanı Berrin Başol, Tekirdağ Karı Dayanışma Platformu, Çorlu Site Konseyi ve Karı Meclisi Başkanı Imge Perinçek, 29 Teşrinievvel Kadınları Derneği Seval Eşer, Keşan Kent Konseyi ve Avrat Meclisi Başkanı Saliha Kalfalı, Malkara Üreten Eş Kooperatifi üyeleri, Camikebir Mahallesi El Birliği ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, Gelibolu Öncü Üreten Eş Kooperatifi üyeleri ve siyasal parti temsilcileri katıldı.

Share: