Tekirdağ’da 2 mahalleyi fesih fail hırsızlar tutuklandı

Tekirdağ’da 2 mahalleyi dağıtma eden hırsızlar tutuklandı

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan 2 mahallede çok sayıda adreste hırsızlık fail 3 can Kumbağ Jandarması tarafından yakalandıktan sonra mahkemeye çıkarılan 3 kişiden 2’si tutuklandı.

Süleymanpaşa İlçesi Çanakçı mahallesinde yaşayan M.S.K.’ye ilişik evden etraf değeri tahminî 20 bin TL olan adet jeneratör ve sayı 34 EFC 225 plakalı motosikletin çalınırken, benzeri mahallede hayatiyetli M.K.’ya ilişkin bandaj evinden ise piyasa değeri kestirmece 13 bin TL olan 1 adet jeneratör, 1 adet ilaçlama makinası, 1 adet ongun kesme motoru, 1 adet delgi, 1 sayı budama makası ve 70 metre uzunluğunda plastik hortumu çalındı. Olayın ihbar edilmesi üzerine güllabi ekipleri emek başlattı.

Jandarma takkadak yakaladı

Kumbağ Jandarma Karakol Komutanlığı vasıtasıyla yapılan araştırma ve istihbari çalışma sonucunda, arakçılık olayının, ayrımsız yapım firmasında işçi memur adına çalışan Y.K. ve E.K. isimli eşhas vasıtasıyla tıpkı minibüs açkı ile işlendiği tespit edildi. Karanlık şahıslar ve suçta makbul kurgu Kumbağ mahallesinde yakalandı. Mahkemeden alınan arama kararına güvenerek Kumbağ mahallesinde şahısların kullandıkları yapı yeri binasında yapılan aramada, çalınan malzemelerin tümü ele geçirilerek kamu ve sağlam namına sahiplerine konfirmasyon edildi.

Bir mahalleyi daha tevzi etmişler

Ayrıca, keleş eşhas ile yapılan mülakat sonucunda, tıpkı şüphelilerin, Naip mahallesinde kâin M.E.’ye ilgilendiren evden ortalık değeri kısaca 8 TL olan kestirmece 1 ton ayrı cinsten demir parçasını çalarak çoğunu tanımadıkları tıpkı hurdacıya sattıkları, ferasetsiz kalanını ise çalıştıkları yapı yeri binasının bahçesine sakladıkları tespit edildi. Bunun konusunda yapı yeri bahçesinde ele geçirilen tahminî 150 kilogram demir parçası kıygın şahsa teyit edildi. Bir mahallede A.S. ait evden ise 65 adet inşaat şekil tahtası ve 60 adet 10*10 keresteyi çalınarak, çalıştıkları yapı yeri binasının bahçesine sakladıkları tespit edilirken, çalınan malzemelerin tümü bulunarak mağdur şahsa kül ve birlik olarak tasdik edildi.

Tutuklandılar

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısına vukuf verilerek soruşturma başlatıldı. Çirkin kişiler jandarmadaki sorgulamalarının peşi sıra adliyeye atıf edildi. Adliyede mahkemeye çıkarılan E.K. adli arama şartıyla serbest kalırken, F.Ç. ve Y.K. ise tutuklanıp işlemlerinin arkası sıra güllabi ekipleri eşliğinde cezaevine sevk edildi.

Share: