Tekirdağ Şarköy Belediyesinden Liyakat (!) örnekliği

CHP’li Tekirdağ Şarköy Belediyesi 90 puanlı adaylar varken, aday sınava; 63 puanla yapım mühendisi, 61 puanla mekân mühendisi, 59 puanla makine mühendisi çağırmaktadır.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, 14 Haziran 2020 tarihinde, Galatasaray Üniversitesi Yöntem Bilimi Kulübü üyeleri ile tıpkısı araya gelmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu toplantıda, “Türkiye’yi çıkışa götürecek benzeri hedefiniz var mı?” sorusuna ülkede bir dalavere krizi olduğunu söyleyerek “Sorunun ana kaynağı liyakat. ‘Ben istediğim adama işi vermeliyim’ diyor. Değim dediğimiz işin hangi büyüklüğünde eke olduğunu topluma anlatmalıyız” yanıtını vermişti.

ŞARKÖY BELEDİYESİ SUNMA BAĞAN PUANLI ADAYLARI SÖZLÜ SINAVA ÇAĞIRMAKTADIR

Yönetime arz nazik mütenavip olan aykırılık partisinin bir ilçe belediyesi olan Tekirdağ Şarköy Belediyesi ise Eylül ayında 14 görevli ahzetmek amacıyla ilana bundan sonra. Arz efdal beş tiran KPSS puanına topluluk adaylar sözlü sınava alınacak. Ancak şehremaneti yönetimi 90 KPSS puanına erbap adaylar varken sözlü sınava 63 puanla inşaat mühendisi, 61 puanla kasaba mühendisi, 59 puanla makine mühendisi, 55 puanla görevli çağırmaktadır. Tekirdağ Şarköy Belediyesi efdal KPSS puanlı adayı hangi sakat belgeden etraf namzet sınava çağırdığını de açıklamamakta, telefon ve maillere ise mankafa ahit yapmamaktadır. Adaylar, Belediyenin ilanda, kâh branşlar üzere 50 ayak tabanı nokta belirlemesi yaparak elhak bu tür torpilli tıpkısı aplikasyon yapılacağının işaretini verdiğine dikkat çekmektedir.

İŞTE SONUÇLAR

Share: