Tavandan ilişik ödemede, 5 güne kadar olan izinlerde ara olur mu?

4. Zaman Dolgun Sözleşmede kayran düz hüküm gereğince, 5 güne kadar izinlerde döner ödemelerinde kesinti yapılmamaktadır

Soru: Pandemi nedeniyle tavandan yatacak ekleme ifa birlikte 5 güne büyüklüğünde olan izinlerde ara olur mu? Bizim hastanede kopukluk yapılacak diyor.

Cevap: 4. Dolaşma Toplu Konvansiyon Kararlarında saha düzlük “döner ödemelerinde ayda 5 güne ve yılda toplanmış 12 güne büyüklüğünde olan almanak müsaade süreleri döner ödemelerinde çalışılmayan dönem kapsamında değerlendirilmez.” hükmü gereği ayda 5, yılda 12 güne kadar alınan yıllık cevaz sürelerinde ve 6 Eylül 2020 günlü Resmi Gazetede düzlük kayran Esenlik Bakanlığına Sadık Afiyet Tesislerinde Işyar Personele Munzam Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre Bakanlıkça zar edilmiş bulaşıcı ve salgın hastalığa yakalanan personelin durumu, çalışma içi çalışılmayan günlerden dış tutuldu.

Bu durumda; ayda 5 güne ve yılda toplam 12 güne kadar olan almanak müsaade süreleri ile görevi sırasında yahut görevinden dünya Covid-19 Artı tanısı konan keyif çalışanların otama ve karantina süresi, iş içi çalışılan günlerden sayılacak ve sabit dışı ekleme ödemelerinde herhangi bir kesinti yapılmayacaktır.

Share: