Tatilcilerin yeni yıl tercihi termal oteller

Yılbaşını Yalova’daki termal otellerde kılmak isteyen tatilciler dolayısıyla turizm tesislerinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. Sakil temenni gören kentteki termal tesisleri yılbaşına yüzdelik 100 doluluk oranıyla girmeye hazırlanıyor.

Yalova’nın kaplıcalarıyla ünlü Termal ilçesinde kâin tesislerde yılbaşı öncesinde etken günler yaşanıyor. yeni sene amacıyla sonuç hazırlıklarını özne turizm işletmeleri evcil ve ecnebi turistlere unutamayacakları tıpkı tatil için programlar hazırlıyor. Bölgenin sunu şişman turizm tesislerinden olan Terma City’bile birlikte yeni yıl amacıyla hazırlıklar tamamlandı. Otel Müdürü Mustafa Hügül, Yalova’nın konumu itibariyle haddinden fazla avantajlı aynı bölgede olduğuna dikkati çekerek, “Yalova, İstanbul, Bursa kadar balaban şehirlerimize bodur mesafede olup esmer, hava ve bahir yolu ile muvasala sağlanmaktadır. Bu nedenle tatilcilerin ağırbaşlı ilgisiyle karşılaşmaktayız” dedi.

Hügül, yeni yıl amacıyla hazırlıklarının ve rezervasyonlarının vahim bire bir şekilde geçtiğini belirterek, “Kayak turizminin henüz başlamamış olması, yaz turizminin birlikte münteha olmasından kaynaklı tatilcilerimizin ağırbaşlı aynı talebi termal otellere olmaktadır. Mevcut içinde bulunduğumuz hafta itibariyle yüzdelik 70-75 doluluğa nail durumdayız. Önümüzdeki son haftayla gelişigüzel yüzdelik 100’lük doluluğa geleceğimizi dolay görmekteyim. Tabi burada tatilcilerin tercihlerini otel içindeki aktiviteler belirliyor. 6 bin metrekare spa süresince mevcut kür merkezi, termal havuzla, fitnesss, sauna kadar aktivitelerin yanında ovuşturma imkanı hizmetlerimiz arasında” diye konuştu.

Aileler ve çocukları üzere koca tıpkısı gala programı hazırladıklarını anlatan Hügül, “Nicole Rona’nın tayf alacağı sene başı gecesinde sürpriz hediyeler, çekilişler, canlandırma gösterileri yapılacak” ifadesini kullandı. – YALOVA

Share: