Tatilcilerin yeni yıl tercihi termal oteller yüzde 75 doluluk seviyesine ulaştı

Tatilcilerin yeni sene tercihi termal oteller yüzdelik 75 doluluk seviyesine ulaştı

YALOVA – Yılbaşını Yalova’daki termal otellerde eylemek talip tatilciler nedeniyle turizm tesislerinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. Tehlikeli arzu gören kentteki termal tesisleri yılbaşına yüzdelik 100 doluluk oranıyla girmeye hazırlanıyor.

Yalova’nın kaplıcalarıyla ünlü Termal ilçesinde kâin tesislerde yılbaşı öncesinde etken günler yaşanıyor. yeni sene üzere serencam hazırlıklarını eden turizm işletmeleri yerli ve yabancı turistlere unutamayacakları bir dinlence için programlar hazırlıyor. Bölgenin genişlik balaban turizm tesislerinden olan Terma City’birlikte bile yeni yıl amacıyla hazırlıklar tamamlandı. Otel Müdürü Mustafa Hügül, Yalova’nın konumu itibariyle haddinden fazla avantajlı tıpkı bölgede olduğuna dikkati çekerek, “Yalova, İstanbul, Bursa gibi şişman şehirlerimize bodur mesafede olup esmer, çekicilik ve bahir yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu nedenle tatilcilerin ağır sıklet ilgisiyle karşılaşmaktayız” dedi.

Hügül, yeni yıl üzere hazırlıklarının ve rezervasyonlarının tehlikeli tıpkı şekilde geçtiğini belirterek, “Kayak turizminin daha başlamamış olması, yaz turizminin bile bitmiş olmasından kaynaklı tatilcilerimizin ağır bire bir talebi termal otellere olmaktadır. Mevcut ortamında bulunduğumuz hafta itibariyle yüzdelik 70-75 doluluğa erişmiş durumdayız. Önümüzdeki sonuç haftayla alay malay yüzde 100’lük doluluğa geleceğimizi ön görmekteyim. Bağımlı burada tatilcilerin tercihlerini otel içindeki aktiviteler belirliyor. 6 bin metrekare spa süresince bulunan kür merkezi, termal havuzla, fitnesss, sauna kabilinden aktivitelerin yanı sıra masaj imkanı hizmetlerimiz ortada” diyerek konuştu.

Aileler ve çocukları amacıyla koskocaman benzeri gala programı hazırladıklarını anlatan Hügül, “Nicole Rona’nın hayalet alacağı sene başı gecesinde şaşırtı hediyeler, çekilişler, animasyon gösterileri yapılacak” ifadesini kullandı.

Share: