Sulakyurt Uray Başkanı Bildik, ata ve 3 oğlu tarafından çarpma edildi

Kırıkkale’nin Sulakyurt Ä°lçe Şehremaneti Başkanı MHP’li Ä°smail Tanıdık, ilçe meydanında vatandaşlarla oturduğu sırada ağababa ve 3 oğlu tarafından ‘işgaliye bedeli’ zımnında saldırıevet uğrayarak darp edildi.

Fenomen, öğle saatlerinde Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçe meydanında meydana geldi. Ä°ddiaya göre, ilçe meydanında vatandaşlarla oturan Şehremaneti Başkanı Bildik, kıraathane sahibi Kip T. ile oğulları Yayla Mahallesi Muhtarı Satılmış T., Soner T. ve Bünyamin T. ile işgaliye bedeli yüzünden tartışgevher başladı. Bu sırada içlerinden biri işgaliye ücretini ödemeyeceklerini söyledi. Elan sonraları Başnefes Aşina’e gözdağı ve hakarette bulunan baba ve üç oğlu, Başkoku Bildiki darbetti. Ä°hbar üzerine bölgeye çok sayıüstelik polis güçleri ve sağlık ekibi gönderme edildi. Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Bilinen, henüz sonradan Kırıkkale Üniversitesi Hastanesi’ne giderek sağlık raporu aldı. Olayın şüphelileri ise Yüksek Ä°htisas Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerden Satılmış T. ve Soner T. gözaltına alınırken, Başiçki Tanıdık ise tedavisinin ardından taburcu oldu.

‘MHP Ä°L BAŞKANI: GEREKLÄ° ŞİKAYETLER YAPILMIŞTIR’

Şifahane çıkışında açıklama eden MHP Ä°l Başkanı Av. Garaz Abalı, “Bugün bedbaht tıpkı görüngü yaşadık. Sulakyurt Uray Başkanımız Ä°smail Bilinen zahir vatandaşları ile istişare ederken, çarpma olayı ile karşı karşıevet kaldı. Başkanımız oradaki esnaflarla yapıulan işgaliyeler, usulsüz işlemlerle ilişik görevi gereğetraflı uyarı yaparken böyle benzeri durumla karşı karşıya kalıyor. Bu olayın karşı tarafı belediye başkanımızın yanına gelerek dükkanının kapatılıp kapatılmayacağını soruyor. Belediye başkanımızda böyle tıpkı metres işleminin namevcut amma yasalı prosedürün yapılacağını söylüyor. Şehremaneti kanunu gereğdetaylı işlemlerin yapılacağını söylüyor. Hangi yazık ki bu karı namına saldırıüstelik bulunuyor ve böyle aynı zedelenmek olayı gerçekleşiyor. Gerekli şikayetler yapılmıştır. Uray başkanımıza geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Sulakyurt Uray Başkanı Bildik ise “Normalde işgaliye bedeli ödemesi gerekiyor. Bu arkadaşlar gelip işgaliye bedelini ödemeyeceklerini söyledi. Tığ ise kanuncu olan neyse öyle olacağını söylediğimizde şahsın ağabeyi bize gözdağı etti ve hakaret bulundu. Daha sonraları baba ve üç oğlu beni darbettiler. Gidip şikayetimizi verdik. Ä°lçe hastanesinden buraya sevk edildim. Vacip işlemler yapıldı. Ä°lçemiz adına üzücü tıpkı şlan. Keşke böyle bire bir şülen olmasaydı. Sol omuzumu kaldıramıyorum, parmağımda çatlak var. Kollarımda ve bacaklarımda sıyrıklar var. Çok şükür durumum bol” ifadelerini kullandı.

Share: