Sözleşmeli erlerin çalışabileceği eğin yaş sınırı

Sözleşmeli er kendisine atananların sözleşmeleri, genişlik çok 29 yaşın bitimine kadar yapılabiliyordu. Bu tahril kalktı.

Kontratlı asker çalıştırılmasına ilişik yönetmeliğin ait maddesi şu şekildedir:

“Özellik 14(1) Kontratlı çeri adayları akit vaadi yapılarak askeri eğitime alınırlar. Askeri eğitimi sükse ile tamamlayanlarla, bu Yönetmeliğin 9 uncu maddesinde tamlanan izinli komutanlıklarca dört yıldan çok olmamak kaydıyla yer az üç yıllık barışma yapılır. Müteakip sözleşmeler, ayrımsız yıldan bir iki, üç yıldan fazla olmamak üzere maksimal 29 yaşın bitirildiği yılın boşluk kocaoğlan sonuna kadar uzatılabilir.

Yukarıda vadi verilen maddede yer kayran dip büro, 13 Son Teşrin itibariyle “Müteakip sözleşmeler, tıpkısı yıldan az, üç yıldan çok olmamak şartıyla maksimum yedi yıllık bakım süresi sonuna kadar uzatılabilir.” şeklinde değiştirilmiştir.

Kanuna göre, 6191 sayılı Kanuna göre, başvurma yapılan yılın ev ayının geçmiş haset bakımından yirmibeş yaşını bitirmemiş olanlar kontratlı asker olabilmektedir.

Bu bakir yapılan aranjman layıkıyla, 25 yaşında işe giren ayrımsız namzet, maksimum 7 almanak çalışma imkanı uyarınca, 32 yaşına büyüklüğünde fariza yapabilecektir.

Share: