‘Son kere görüşelim’ dediği kız arkadaşını vurup kayıplara karıştı

İstanbul Üsküdar’da “sonuç kat görüşelim” dediği kız arkadaşını kafasından ve kalbinden vurarak öldüren kıyacı zanlısı kayıplara karıştı. Kıyacı zanlısına arkalama eden 3 emanet mahkemece tutuklanırken keleş elan bulunamadı.

Olay, Üsküdar’da 23 Temmuz’da meydana geldi. İddiaya bakarak, kuaförlük işleyen Elif G. (30), kendisi kabilinden güzellik salonu olan eş arkadaşı K.B.’den (32) 1 ay önceki ayrıldı. Fakat K.B., canlı kadının peşini bırakmadı. Elif G.’ye ‘akıbet kere görüşelim, anlatacaklarım var’ diye ülfet ayarladı. Otomobilde konuşmaya başlayan düet ortada tartışma çıktı. Ibret K.B., tendürüst kadına 3 el incitici etti. Ardından Elif G.’yi hastaneye bırakarak kayıplara karıştı. Ağır Sıklet yaralanan güre kadın, cemi müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hastanede hayatını kaybetti. Küçük Asya Cumhuriyet Altını Başsavcılığı yoluyla, “Isteyerek Cani” ve “Bile Bile Öldürmeye Yardım Ika” suçlarından soruşturma başlatıldı. Sormaca çerçevesinde, sakil K.B.’nin maktul Elif G. ile tahminî 10 yıldır ilişkilerinin olduğu, 1 kamer ilk ayrıldıkları, olayın aralarında çıkan ağız dalaşı sonrası meydana geldiği belirlendi.

Şüphelinin kaçmasına yardım eden 3 hayat tutuklandı

Karanlık K.B. isimli şahsın kaçmasına ve saklanmasına müzaheret ettikleri tayin edilen ve mütenevvi suçlardan çok sayıda cürüm kaydı mevcut A.D., A.A., Y.O. ve S.Ç. isimli 4 sakil polis güçleri ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Bed S.Ç.’nin ikametinde yapılan aramada 1 skor silah ve 1 skor kapçık ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edilen S.Ç., Y.O. ve A.D. isimli şüpheliler “Suçluyu Gayret, Suç Delillerini Bulunmayan Etme, Örtmece veya Tahrif” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Berbat A.A. ise adli taharri gibi azade bırakıldı. Polis ekiplerinin dinç kadını silahla vurarak öldüren firari çirkin K.B.’yi kontrol çalışmaları sürüyor.

Mavera yandan, maktul Elif G.’nin yakınları konuştu. Dinç kadının komşusu Barış Ülfer, “Kendisi benim buradan komşum çokça gür tıpkısı insandı, kendisinden bugüne kadar gelişigüzel etki görmedik. Bu zalimce 2 devir önce mevrut kapının önünde kızı tokatlamış bilahare Kadıköy’e çağırmış ‘akıbet ayrımsız defa elan görüşelim’ demiş arabasına binip gitmiş. Kadıköy’da arabanın içerisinde tartışmaya başlıyorlar o esnada çekiyor silahını kafasına ve kalbine elem ediyor. O esnada orada kızı öldürüyor. Hastaneye götürüyor, hastanenin kapısında ‘abisi bunu vurdu’ deyip kaçıyor gidiyor. Acımasız anlatıldığı kadarıyla akla yatkın ayrımsız kayırıcı değil. Mızrap maddeler var. Bala kızın başına bela oldu. Çok üzüldük epey keder bire bir fenomen.” dedi.

Elif G.’nin arkadaşı Heves Çipo ise, “Elif haddinden fazla iyi tıpkı arkadaştı. Gelip giderdik birbirimize. Bu şekilde öldürülmesini biz kabul edemiyoruz. Zaman bu Elif öldü erte bambaşka tıpkı Elif ölür bunu kabullenemiyoruz. Öldüren kişinin tehlikeli tıpkısı ceza almasını istiyoruz, güç benzeri ceza yerine idam cezası edilmesini istiyoruz. Bugün bu Elif gitti bizim bile kızlarımız var. Iri benzeri ceza istiyoruz onun amacıyla.” diye konuştu.

Share: