Siyasiler abece kül ekip sahada geçirecek

Siyasal partiler, küçümseme tatilinin bitmesiyle gelişigüzel sahaya inmeye başlıyor. AK Parti 81 ilde 85 milyon vatandaşın gönlünü dercetmek ve 23 milyon üye hedefini gerçekleştirmeyi planlıyor. CHP, gelişigüzel hafta kadro toplantılarını bambaşka bire bir ilde yapma kararı alırken, İyi Parti lideri Akşener, 81 toprak ziyaretinin ikinci turuna hazırlanıyor.

Dünya’dan Sevgili Sakarya’nın haberine bakarak; Küçümseme tatilinin sona ermesiyle alay malay siyasiler sahaya iniyor. Aynı yıldan az ant mütezayit intihabat üzere bu yaz liderler ve kurmayları umum kol sahada olacaklar. Mitingler, açılışlar, mağaza toplantıları, sivil toplum kuruluşları, esnaf ve fellah ziyaretleriyle vatandaşla ayrımsız araya ati olan siyasi partileri yaz aylarında yoğun bir ezgi bekliyor. Meclisin sınırlı olması dolayısıyla milletvekilleri çalışmalarını seçim bölgelerine kaydıracak.

SELIM Parti’de maksat 23 milyon organ

YANLIŞSIZ Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında 23 milyon unsur talimatı veren Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, yaz mevsiminin arz mübarek şekilde değerlendirilmesini, 81 ilde 85 milyon vatandaşın değme birine ulaşarak herhangi bir vatandaşın gönlünü kazanma hedefiyle seçme gününe kadar teşkilatlardan sahada olmalarını istedi. Meclisin kapanmasıyla birlikte seçme bölgelerine dağılan AK Parti milletvekillerinin gündeminde tutum olacak. Enfl asyonla uğraş, minimum ecir, zor ve çalışanların maaşlarındaki artışlar ve Meclisin açılmasıyla gelişigüzel EYT’liler, kontratlı personelin kadroya alınması özellikle koyulmak üzere yapılacak yıpranmamış iyileştirmeleri vatandaşa anlatacaklar.

CHP rastgele hafta aynı ilde toplanacak

CHP, salı günleri Meclis’te yaptığı kol toplantılarını yaz aylarında değişik illere taşıyacak. Ağustos ayında başlayacak ve ekim ayına kadar gelişigüzel hafta salı haset 13.30’üstelik aynı ilde yapılacak olan takım toplantılarının 2 Ağustos’ta Ağrı’dan başlaması bekleniyor. CHP yaz aylarında rey oranının bağan olduğu illere yoğunlaşacak. CHP’nin Tutum, Esnaf, Şark, Karadeniz ve İç Anadolu Masaları de sahada olacak. Milletin Sesi mitingleri da yaz aylarında devam edecek. 24 Temmuz’dahi Balıkesir mitingi yapılacak. Bu mitinglerde toplumun değişik kesimlerinden vatandaşlar kürsüye çıkarak sorunlarını anlatacak. 3 Temmuz’birlikte 5. Yalınç Kongresi’ni yaparak Insan Genel Başkanlıklara Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ı baştan seçen HDP birlikte, kullanılmamış parti yönetiminin belirlenmesiyle birlikte sahaya inecek.

İYİ Fırka, Reçete ve Ati.

Familya 2020 tarihinde başladığı Türkiye turu kapsamında 81 el ziyaretini tamamlayan ve ikinci turuna başlayan İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, yaz aylarında gine ülke diyar, kaymakamlık kaymakamlık dolaşarak sahada olacak. Aylardır bitmeme fail temposunu düşürmeden yaz aylarında vatandaşla buluşmayı sürdürecek olan Akşener’in kortej sonrası Karadeniz’e gitmesi planlanıyor.

İl mitingini Gaziantep, ikinci mitingini Düzce’dahi eden DEVA Partisi Genel Başkanı Şanlı Babacan’ın yaz aylarında miting yaptığı il sayısının 8’e ulaşması bekleniyor. Babacan’ın de alay sonrası Karadeniz programı bulunuyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bile toprak ziyaretlerini yaz aylarında de sürdürecek, kurmaylarıyla alay malay saha çalışmalarını hızlandıracak.

Share: