Sevgilisini bıçaklayarak yaralayan duyum yitimi doktoru tutuklandı

Yenimahalle’üstelik 23 Temmuz’dahi evde tartıştığı eş arkadaşı anestezi doktoru S.B eliyle dal, göl ayağı ve hezen bölgesinden bıçaklanıp, aldığı darbeler sonucu vücudunda göverti oluşan Dilan T. tedavisi bitmeme ediyor. Ibret duyum yitimi doktoru tutuklandı

Elazığ’da erkek arkadaşı vasıtasıyla bıçaklanıp darbedilen 25 yaşındaki Dilan T’nin tedavisi bitmeme ediyor.

Yenimahalle’dahi 23 Temmuz’bile evde tartıştığı koca arkadaşı anestezi doktoru S.B aracılığıyla dal, ayak ve ense bölgesinden bıçaklanıp, aldığı darbeler sonucu vücudunda sebze oluşan Dilan T. tedavi gördüğü Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

S.B ile 6 aydır refik olduklarını tamlayan Dilan T, evde aralarında kıskançlık zımnında yaşanan ağız dalaşı sonrası S.B’nin mutfaktaki bıçağı alarak kendisini sırtından bıçakladığını söyledi.

Namına “Dur, ika. Sırtım kanıyor” dediğini fakat buna rağmen şiddetin bitmeme ettiğini öne süren Dilan T, şu iddialarda bulundu:

“Sol gözüme el attı sonra beni sürükleyerek pencerenin kenarına götürdü. Beni 11. kattan aşağı atmakla zılgıt etti. Sonra kafamı tuttuğum peteğe vurdu. Daha bilahare bıçağı boynuma dayayarak ‘Sen bu evden sıhhatli çıkmayacaksın’ dedi, ona yapmaması üzere yalvarmaya devam ettim. Boğazımı sıkmaya başladı, ben dahi karnına tekme attım. Sonra bir fırsatı bulup evden kaçtım. Komşular elhak benim çığlıklarımı duymuşlardı, hepsi kapının önündeydi, ego ağaç komşunun dairesine girdim. ‘Polisi, ambulansı arayın yaralıyım, bana gayret uyguladı’ diye yalvardım. Iyi olsunlar polisi aramışlardı zaten, polis çokça geçmeden geldi.”

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde 3 gündür tedavisinin bitmeme ettiğini aktaran Dilan T, “Kadınlar yaşadıkları böyle olayların duyulmasından utanıyor ya de çekiniyor. Burada utanacak şahıslar bizler değiliz, bunu eden canilerin utanmaları gerekiyor, onları yayma etmemiz gerekiyor. Bilcümle kadınlara bu durumlara ağızsız kalmamalarını öneriyorum, seçkin ant dik ve zinde durmalarını istiyorum” diyerek konuştu.

bu arada olayın ardından polis ekiplerince gözaltına alınan şüpheli S.B’nin bile emniyetteki işlemlerinin arkası sıra çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandığı öğrenildi.

Share: