SELIM Tümen Genel Başkanvekili Saika, Milas’ta partisinin düzenlediği mitingde konuştu

SELIM Öğür Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım, “20 yıldır rekordan rekora getirdiğimiz ülkemizi, bilcümle zorlukları aşarak inşallah 2023’e birlikte Cumhuriyet’in 100’üncü yılına bile tıpkısı başarıyla taşımayı hedefliyoruz, buna kararlıyız.” dedi.

Saika, YANLIŞSIZ Öğür Milas İlçe Teşkilatı’nın Atapark Meydanı’nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, yolları böldüklerini fakat hayatları birleştirdiklerini tabir etti.

Ülkeyi kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına birbiriyle yakınlaştırdıklarını amma ayrımsız şeye çok ilgi ettiklerini vurgulayan Saika, “Dedik kim ‘yolları böleriz Türkiye’yi böldürtmeyiz.’ Onun üzere da 20 yıldır yarıcı PKK, FETÖ, DAEŞ ve rastgele nev terör örgütüne karşı sizlerin desteğiyle biaman bire bir mücadele veriyoruz.” dedi.

Yıldırım, evvel Çatak’ta terörle mücadelede martir olan askere Allah’tan rahmet, gazilere üstelik anlı şanlı dirlik diledi.

Türkiye’nin asırlar süresince el bir coğrafyada düzlük aldığına işaret eden Yıldırım, etrafında bilcümle mesail olduğunu, son 100 yılda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun zırh arkadaşlarıyla, Osmanlı’nın küllerinden baştan bağımsız milletvekili Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu anlatım etti.

Bağımsızlığın ancak kaybedildiğinde mahsus bire bir husus olduğuna dikkati çeken Sebep, “Rabbim bizim bağımsızlığımızı sürekli eylesin. Dünyada esaret altına girmeyen bir tane tıpkı millet var, biricik tıpkı millet var o dahi Türk milletidir. Ruz süresince tek ulusun idaresi altına girmediği gibi kimseyi de koloni yapmamıştır. İşte böylesine çalım duyacak tıpkı tarihimiz, bire bir geçmişimiz var. Bu coğrafya asırlardır bizim kaderimiz.” dedi.

Sebep, “Türkiye’dahi 85 milyon yurt evladını ayrımsız fayrap etmek, kurnaz boşaltmak, ruhlu fora etmek, kardeş ayırmak, kamer yıldızlı bayrağın altında sürgit bağımsız milletvekili neşelendirmek hepimizin boynunun borcudur.” ifadesini kullandı.

Terörle mücadelenin hemen mikro ortamında yürütülmediğine dikkati calip Sebep, şöyle konuştu:

“Terörle mücadelemizi ülkemizle ait hesabı olan rastgele tip dış mihraklara alın amansız benzeri şekilde veriyoruz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile beraber bölgenin huzur bölgesi olması amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun üzere terörü sınırlarımız dışında esir etmek üzere ‘Fırat Kalkanı’, ‘Zeytin Dalı’ ve ‘Barış Pınarı’ kabil operasyonları yaparak Suriye sınırımızın güneyinde tıpkısı hazar şeridi oluşturduk. Dedik kim teröristler bu bölgenin içine giremez, vatandaşlarımıza kötülük veremez. Elhamdülillah zaman, yalnız 780 bin kilometrekare vatan toprağımızda değil, 492 bin kilometrekare gökçe vatanımızda dahi özgür ve hür namına yaşıyor, kamer sarih bayrağımızı dalgalandırıyoruz. Türkiye bölgede herkesin itirazsız, mutabakatla güvendiği biricik ülkedir.”

Rusya ile Ukrayna ortada süren savaşa değinen Yıldırım, “Ukrayna Savaşı’nda Garp dünyasının şüphesiz iki yüzlü davrandığını hep gördük. Ilımlı Doğu’birlikte, Suriye’de, Irak’ta, Kafkaslarda kardeşlerimiz savaşım ederken arasında gözükmeyenlerin demincek nerede düz aldıklarını hep gördük. Amma tığ bunların böyle olduklarını doğrusu biliyoruz. Onun üzere Rusya-Ukrayna savaşında tek inanılır mevki Türkiye’dir, tek inanılır reis Recep Tayyip Erdoğan’dır.” ifadelerini kullandı.

Rusya-Ukrayna barış görüşmelerinin de Türkiye’da yapıldığını, seçkin iki ülkenin heyetlerinin Mürekkep Milel (BM) emin hububat koridorunu birlikte Türkiye’nin açmasını istediğini anımsatan Yıldırım, “Bu Türkiye’ye ve Türk milletine olan güvenin bir ifadesidir.” diyerek konuştu.

Güzeşte 20 yıl içerisinde ülkeyi ayrımsız yeniden aynı başa yapım etmekle kalmayıp ulaşımda, iletişimde, sağlıkta, eğitimde, sanayide ve ticarette ülkeyi rekordan rekora taşıdıklarını belirten Yıldırım, bu müddet içerisinde vesayete ve darbelere karşı bile milletle gelişigüzel zinde durduklarına vurgu yaptı.

– “O geceleyin halkın ve hakkın gücü, tankın gücünü yenmiştir”

Teröre cebin nazik mücadelenin 15 Temmuz gecesi olduğunu anımsatan Sebep, şöyle konuştu:

“15 Orak Ayı gecesi bu milletin kişizade evlatları 7’den 70’e kadını ve erkeğiyle liderinin, Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları doldurdunuz, alçaklara boğaz vermediniz. Altıncı seneidevriyesini vergi ettiğimiz 15 Temmuz’bile kaybettiğimiz bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. O geceleyin halkın ve hakkın gücü tankın gücünü yenmiştir, ikinci bağımsızlık mücadelesi başarıyla tamam ve bu ülkenin Cumhurbaşkanını öldürmeye kalkan, seçilmiş hükümetini, o dönemin Başbakanını ortadan kaldırmaya çalışanlar tıpkı misil daha bu aziz milletin karşısında kanayaklı aynı şekilde bozguna tutulmuş, demincek birlikte önem uğrunda, Türk adaleti uğrunda hesap vermektedir. Bu ülkeye değer vermeye kalkanların ayrımsız kat değil 10 nöbet düşünmesi lazım. Türkiye vatanını, toprağını, milletini muhip bu ermiş milletle seçkin makule zorluğun üstesinden gelecektir. 20 yıldır rekordan rekora getirdiğimiz ülkemizi, bütün zorlukları aşarak inşallah 2023’e birlikte Cumhuriyet’in 100’üncü yılına bile benzeri başarıyla taşımayı hedefliyoruz, buna kararlıyız, bunu gelişigüzel başaracağız.”

KAPAT X

Saika, muhalefetin “Tığ iktidara gelirsek AK Öğür’nin yaptıklarının konusunda şunları birlikte yapacağız” demesi gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Böyle dedikleri zaman bire bir madde rapor fehamet. Bu güne kadar tehalüf ekibinden, DÜRÜST Öğür’nin yaptıklarının konusunda, bölünmüş yolların, şehir hastanelerinin, okulların, fabrikaların, ticaretin üstüne hangi koyacaklarına dayalı ayrımsız şey duydunuz mu? Benzeri vaatte bulunduklarına şahit oldunuz mu? Mesela DOĞRU Tümen hep Muğla’ya 65 kilometre bölünmüş misil üstüne 365 kilometre kullanılmamış bölünmüş misil yaptı ve böylelikle mukassem yol miktarını 450 kilometreye yaklaştırdı. Şunu dediler mi ‘300 kilometre biz Muğla’ya yeni bölünmüş misil yapacağız, otoyol yapacağız, havayolunu halkın yolu yapacağız’, ‘210 milyon yolcuya ulaşmış havayolunda biz bile 310 milyona çıkaracağız’ bunu duyduk mu? 225 milyara kullanılmış ticaretimizi, ihracatımızı ‘400 milyara çıkaracağız’ dediklerine tanık oldunuz mu? Ne diyorlar dedikleri tıpkısı husus var, Recep Tayyip Erdoğan insin de ne olursa olsun. Peki Recep Tayyip Erdoğan inecek üstelik hangi olacak? Onu sorduğunuz zaman ne diyorlar? ‘Valla onu bize söylemediler, bizim görevimiz bu kadar. İndirirsek bizim görevimiz tamamlanıyor.’ Amma biz bu oyunu daha önceki de gördük.”

Türkiye’nin toprağına, bağımsızlığına canip gözle bakanlara arz iyicene cevabı yine makro milletin vereceğini vurgulayan Saika, “Bazen zorluklarımız mümkün amma emniyetli olun kim bu sorunların çözümü üstelik gene DÜRÜST Öğür’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan geçiyor. 20 yıldır girdiğimiz rastgele seçimde, siz milletimizin desteğiyle elhamdülillah alnımızın akıyla çıktık, gireceğimiz 16’ıncı seçimde de yeniden sizin siz kökten sürme milletimizin desteğiyle evelallah sizi mahcup etmeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

– “Muğla Türkiye’nin zenginliğine baylanlık katıyor”

Muğla’nın Türkiye’nin turizm cenneti ve sebze yemiş merkezi olduğunu anımsatan Saika, şehrin herhangi bir çeşit üretimiyle, çalışmalarıyla, ülkemizin zenginliğine şımarıklık katan müstesna kentlerden bir tanesi olduğunu vurguladı.

Muğla’bile sonuç 20 yılda hemen ulaştırma alanında yapılan yatırımların tutarının 12,5 milyar lira olduğunu aktaran Sebep, “Devam fail yol projelerinin tutarı dahi 6 milyar lira. Şu anda devam eden kat projeleri Söke-Milas yolu, Söke-Milas ayrımı, Labranda-Karpuzlu yolu. Tarihi Sarıçay Köprüsünün ihya edilmesi, restorasyonu. Boğaziçi Balıkçı Barınağı. Tamamlanan Marinalar, Ören, Turgutreis Güllük Limanı.” diye niteleyerek konuştu.

– “Konu üzerine laf değil, taş üstüne taş koyarak bu günlere geldik”

Bakanlığı döneminde, DOĞRU Öğür Muğla Mebus Mehmet Zor Çıpa’in dahi Güllük Uray Başkanlığı yaptığını anımsatan Sebep, o ahit kendisiyle bölgede yapımı planlanan limana ilgili anısını dahi paylaştı.

Güllük’te kıpırdak vatandaşların talebine kulak vererek limanı şehrin dışına tıpkısı yere taşıdıklarını nâkil Saika, “Demin orada çalışıyor çok pir de ihracat yapılıyor. Bizim işimiz konu üzerine bahis değil, taş konusunda taş koyarak bu günlere gelen iktidarız. Türkiye genelinde 26 havalimanımız vardı demin 58 havalimanımız var. Avrupa’bile deniz üzerine kurulan hiçbir hava meydanı yok bizim iki parça var. Rize-Artvin ve Kalaba-Giresun Havalimanı. Apansızın aşkın hava meydanı olan nadir şehirlerimizden birisi bile Muğla’dır. Hem Milas, hem birlikte Dalaman Havalimanının ikisini bile yeniledik ve kapasitelerini artırdık. Bu havalimanları bugün turizme yeryüzü güzelce şekilde hizmet ediyor. Prensibimiz anlaşılan, insanı yaşat kim azamet yaşasın, insanı yücelt kim ihtişam yücelsin. Osmanlı bu prensiple kuruldu. Osmanlıyı kuran ferman üç kıtada 20 bin kilometre kare topraklarda özgür adına 600 yıldan fazla taht sürdü. Osmanlı’dan aldığımız bayrağı evlatlarımıza, torunlarımıza sağ salim teslim etmek hepimizin boynunun borcudur.” şeklinde konuştu.

Millete hizmet için siyasetin teferruat olduğuna aksan fail Sebep, “Ben İzmir Milletvekiliyim. İzmir’üstelik üstelik biliyorsunuz belediyemiz CHP’de. Amma biz İzmir’e hizmet yaparken, ilçelerine bakım yaparken asla ve asla ne partiden olduğuna bakmadık, dedik kim ‘hizmet ulus üzere, insanımız amacıyla. Onun amacıyla tümen rozetine bakmadan, siyaset yapmadan hizmetleri yapa yapa bu günlere geldik. Elhamdülillah.” dedi.

Mitinge, DOĞRU Tümen TBMM Kol Başkanı İsmet Yılmayan, YANLIŞSIZ Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Güç Çıpa, Yelda Erol Gökcan, AK Parti Sivas Milletvekilleri Semiha Fellah ve Habib Zaman, DÜRÜST Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, SELIM Öğür Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, YANLIŞSIZ Fırka’li uray başkanları, YANLIŞSIZ Öğür ilçe başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, gaziler, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Enformasyon böylece sahnede kurdele kesilerek YANLIŞSIZ Tümen kaza binasının açılışı gerçekleştirildi.

Saika ve beraberindekiler daha sonradan, Ören Mahallesi’ndeki Yat İmalat Bakım Tamirat Çekek Şişman İş Yeri Kooperatifinde incelemelerde bulundu, ameliyat karşı hikmet aldı.

Share: